Päättääkö Soini seksiasennot?

Soinilla on kova hinku päättää toisten, etenkin naisten; seksuaalisuudesta ja mitä he saavat omalla kehollaan tehdä ja mitä ei. Jos Soini saa riittävästi valtaa, päättääkö hän esim. että vain ns. lähetyssaarnaaja-asento on sallittu?
26269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Ei Soini näitä asioita päätä vaan katolinen kirkko. Soini vain toistaa Vatikaanista tulevia määräyksiä.

Ja katolisen kirkon linjahan on hyvin selkeä.

Nämä säännöt pätevät seksin suhteen:

1. Vain avioliitossa (joka on miehen ja naisen välinen, elinikäinen pyhä liitto)
2. Vain lasten tekotarkoituksessa (eli ehkäisy on kielletty)
3. Seksistä ei saa nauttia, vaan se on koettava ”aviollisena velvollisuutena”
4. Aborttia ei missään nimessä saa tehdä, ei vaikka sikiöltä puuttuisi aivot

Katoliselle papeille säännöt ovat vielä selkeämmät:

1. Ei seksiä, ei koskaan, ei milloinkaan
2. Jos paholainen kuitenkin viettelee ja tulee hieman ”leikittyä” pikkupoikien kanssa, niin ripittäytyminen puhdistaa sielun ja omatunnon

Äänestä

Mites on oletko komuakka toipunut jo joukkoraiskaukselta hhhe

Äänestä

"""Päättääkö Soini seksiasennot?"""

Vimpan päälle perussuomalaisen ÄLYTÖN otsikko. :((

Äänestä
  • Ja taas oli VASURI kontallaan.

    Äänestä

Persujen kaksi seksiasentoa: top ja bottom!

Äänestä
  • Ja vasuri on Middle, eestä ja takaa jyystettävä.
    Kysykää vaikka Paavolta.

    Äänestä

En tiijä, mutta minä nussin useita jalkavaimoja.

Äänestä
  • Miullakin on noita jalkavasureita, polkea saa ja huuto vain käy makiasti.

    Äänestä

Sinisethän kysyvät jo nyt Isä Timolta kiltisti luvan, saavatko he sextata ja missä asennossa? Ylipappi Isä Timon sana on sinisissä laki, myös sänkyasioissa?!

Äänestä
  • Kysyvätkö myös pikkulasten kanssa pelehtimislupaa?

    Äänestä

Suurpetturi Halla-aho tuhosi oman puolueen, täytyy olla hullu, jos tuollaista porukkaa äänestää.

Äänestä
  • Älä suvakki vaahtoo. Ketä suosittelet??

    Äänestä

Sääliksi käy tämä vanha komuakka joutui kolmen ihmisen raiskaamaksi josta kertoi jokin aika sitten tällä palstalla,,kuka ihmeessä tollasta menee raiskkamaan ei edes mielipuoli roikohuulisomali .

Äänestä
  • Minkä näköinen oli se nainen?

    Äänestä

Taitaa sinisissä olla vain lurppaherroja?

Äänestä

Onko sinisissä muita kuin katolisen kirkon meiningin ihailijoita?

Äänestä
  • Punaisissa on noita kommari-touhun ihailijoita:

    Äänestä

Sinisissä kysytään aina ääni vapisten Isä Timon mielipidettä jopa sexiaseintoihin liittyen?

Äänestä

Siniten eduskuntaryhmässä ei käydä edes vessassa ilman Isä Timon lupaa?

Äänestä

Nyt Isä Timo on käskenyt siniset haukkumaan Laura Huhtasaarta? Hyvin tottelevat. Onneksi Laura on paljon rehellisenmpi kuin Soini, eikä ole Soinin tavoin Juudas. YESS!

Äänestä

Sinisten asennot ovat karvaperseäijien välisiä, eiks´jeh?

Äänestä

Minä päätän jokaisen jalkavaimon kohdalla miten naiminen suoritetaan. Pikku-Jussi äpäröitä syntyy...

Äänestä

Sinisille ei kasva "äpäröitä" kun harrastavat karvaperseäijäseksiään härkäpareissa, eiks´jeh?

Äänestä

Voi hyvänen aika!

Äänestä

Miksi Soinin seksuaalisista taipumuksista kirjoitetaan Persujen palstalla? Tiedot ajantasalle: Soini on ollut Sinisten edustaja vuodesta 2017.

Äänestä
  • Ihmettelen minäkin. Mikäs on persujen virallinen seksiasento-ohjelma? Eläinseksi ei kiinnnosta. kiitos!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


jos-saa-lisää-valtaa kirjoitti:

Soinilla on kova hinku päättää toisten, etenkin naisten; seksuaalisuudesta ja mitä he saavat omalla kehollaan tehdä ja mitä ei. Jos Soini saa riittävästi valtaa, päättääkö hän esim. että vain ns. lähetyssaarnaaja-asento on sallittu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu