TUKEVA SIILINJÄRVI- ASIAKKAIDEN TÖRKEÄ KOHTELU

Siilinjärven Tukeva Elävä kauppa toimihenkilöt kohtellevat asiakkaat erittäin törkeästi. Porttikiellot ilman syytä, sinutellu ja erittäin törkeä käytös. ASIAKKAIDEN MIELIVALTAISESTA KOHTELUSTA ON PUHUTTU PALJON. Kiusaaja ei ole mitään nuori opiskelija mutta lähes 50 vuotias nainen ja lisäksi toimihenkilö. Henkilökunnalle ei maksettu edes TES palkkaa, vaan käyttävät hyväkseen työttömiä jotka tekevät sielä töitä TÄYSIN PALKATTA. Vaan 9 eur per pv ja miniimi tuki.. Palkansaajia ovat vain toimihenkilöt, jotka kohtelevat erittäin mielivaaltaisesti sekä työkokeilija ja muut palkattomat työntekijät että myös ASIAKKAAT. En sano nimi, mutta vaan kysessa on pieni tukeva nainen vaalea tukka ikä noin 49v epäkohtelliat ja törkeä. Kirjaimet M. H. Ompelimon vastaava. Tein hänestä välituksen TUKEVA SÄÄTIÖ johdolle.

5

1267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Liuuuu

      Kyllä. Totta se on. Minna H. on todella törkeä!

    • Väärä__kieli

      Mitä valituksesi on suomeksi?

    • alfred1111

      En ole suomalainen mutta kyseisen naisen M.H. on erittäin törkeä.

    • Kuopion Tukeva on hyvä. Laaja valikoima ja hyvä palvellu.

    • kkkkkkkkkkkkk

      Ajat ja arvot ovat koventuneet ja muuttuneet. Se on ikävällä tavalla totta.
      Silti ystävällisestä käytöksestä, jokaista ihmistä kunnioittavasta lähestymistavasta ja empaattisesta kohtelusta ei pitäisi kenenkään koskaan tinkiä, ja jättää niitä pois omasta arvomaailmasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      95
      4751
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      232
      1922
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      78
      1512
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1160
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      323
      1100
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1080
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1079
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      147
      1047
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1009
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      964
    Aihe