TUKEVA SIILINJÄRVI- ASIAKKAIDEN TÖRKEÄ KOHTELU

Siilinjärven Tukeva Elävä kauppa toimihenkilöt kohtellevat asiakkaat erittäin törkeästi. Porttikiellot ilman syytä, sinutellu ja erittäin törkeä käytös. ASIAKKAIDEN MIELIVALTAISESTA KOHTELUSTA ON PUHUTTU PALJON. Kiusaaja ei ole mitään nuori opiskelija mutta lähes 50 vuotias nainen ja lisäksi toimihenkilö. Henkilökunnalle ei maksettu edes TES palkkaa, vaan käyttävät hyväkseen työttömiä jotka tekevät sielä töitä TÄYSIN PALKATTA. Vaan 9 eur per pv ja miniimi tuki.. Palkansaajia ovat vain toimihenkilöt, jotka kohtelevat erittäin mielivaaltaisesti sekä työkokeilija ja muut palkattomat työntekijät että myös ASIAKKAAT. En sano nimi, mutta vaan kysessa on pieni tukeva nainen vaalea tukka ikä noin 49v epäkohtelliat ja törkeä. Kirjaimet M. H. Ompelimon vastaava. Tein hänestä välituksen TUKEVA SÄÄTIÖ johdolle.

5

1162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Liuuuu

      Kyllä. Totta se on. Minna H. on todella törkeä!

    • Väärä__kieli

      Mitä valituksesi on suomeksi?

    • alfred1111

      En ole suomalainen mutta kyseisen naisen M.H. on erittäin törkeä.

    • Kuopion Tukeva on hyvä. Laaja valikoima ja hyvä palvellu.

    • kkkkkkkkkkkkk

      Ajat ja arvot ovat koventuneet ja muuttuneet. Se on ikävällä tavalla totta.
      Silti ystävällisestä käytöksestä, jokaista ihmistä kunnioittavasta lähestymistavasta ja empaattisesta kohtelusta ei pitäisi kenenkään koskaan tinkiä, ja jättää niitä pois omasta arvomaailmasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      37
      3982
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      100
      3534
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      110
      3457
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      78
      3205
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      88
      3184
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2845
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2630
    8. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      47
      2519
    9. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      69
      2513
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      95
      2259
    Aihe