Motonetilta tilaaminen

votj

Motonet tilaus

Tilasin motonetista 11.8. Maksoin paketin kotiinkuljetuksella.17.8. tuli postilta ilmoitus noutaa paketti postista.Soitin postiin koska olin maksanut kotiinkuljetuksen.Postista kerrottiin että postin koneella lukee että kysymyksessä on postista noudettava paketti.Soitin motonetiin jossa kerrottiin virheen tapahtuneen postissa ja että asia selvitetään.Myöhemmin lähetin motonetille selvityspyynnön missä pyysin selvitystä siitä onko motonet ostanut postilta kotiinjakelun.
20.8. klo 13.30 paketista ei kuulu edelleenkään mitään eikä selvityspyyntöön ole vastattu.Soitin motonetiin ja kysyin kumpi puoli mahdollisesti oli tehnyt virheen.Asikaspalvelussa kyseltiin tilaukseen liittyviä faktoja sekä kuka vastasi asikaspalvelussa perjantaina 17.8.Tuo että kysyttiin kuka asikaspalvelussa oli vastannut lisäsi mielenkiintoani.En muistanut asikaspalvelun miespuoleista henkilöä.Asiakaspalvelu pyysi yhteystietojani ja lupasi ottaa yhteyttä myöhemmin.
Motonetin asikaspalvelu soitti myöhemmin ja kertoi että nyt paketti toimitetaan kotiin.Tiedustelin kuka asiassa oli tehnyt virheen asikaspalvelu totesi ettei osaa sitä kertoa eikä näe pakkaamon tietoja.Mutta tuossa juuri tuli vastaus: Pakkaamo. Mutta miksi Motonetin asikaspalvelu ei voinut sitä minulle kertoa vaikka sitä tiedustelin.
Viiden minuutin kuluttua postista soitettiin ja tiedusteltiin milloin paketti voitaisiin toimittaa.Kysyin postilta kuka oli tehnyt virheen.Postin mukaan näytti siltä että motonet on tehnyt virheen.
Lopputulema on se että en enää tilaa Motonetilta koska Motonet ei voinut myöntää - mahdollisesti ihan inhimillistä virhettään.
Tulen tekemään kaikkeni sosiaalisessa mediassa motonetin uskottavuuden alentamiseksi sekä tapauksen julkitulemiseksi yhtiön korkeimmalle tasolle.

6

469

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdg34

      En ymmärrä tämän vuodatuksen pointtia, miksi sinun pitää tietää tarkkaan kuka henkilö teki virheen jos kerran korjasivat virheen?

      "Tulen tekemään kaikkeni sosiaalisessa mediassa motonetin uskottavuuden alentamiseksi sekä tapauksen julkitulemiseksi yhtiön korkeimmalle tasolle"

      He he, jokin inhimillinen virhe joka korjattiin ja silti pitää aloittaa mustamaalauskampanjan. Saavat motonetin herrat vähän naurun aihetta kahvitauolle :)

    • EiEnääMotonettiin

      Itsekään en enää Motonetissä asioi, mutta se johtuu olemattomasta asiakaspalvelusta. Kävin sieltä tiedustelemassa sytytyspuolaa autooni, todettiin ettei löydy myymälästä eivätkä voi tilata eikä osaa sanoa milloin tulee, jos edes tulee. Menein Fixukselle, tilasivat sen ja sain noutaa seuraavana aamuna.

      • endore

        Olipa hyvä, kun ilmoitit asiasta. Et ole enää tiskillä muiden tukkona.


      • EiEnääMotonettiin
        endore kirjoitti:

        Olipa hyvä, kun ilmoitit asiasta. Et ole enää tiskillä muiden tukkona.

        Jos tuotteita olisi tarjolla tai tilattavissa en joutuisi olemaan tukkeena, arvon kusipää.


    • Postipete

      Kusettavat minkä kerkkiivät, aja mopolla.

    • Anonyymi

      Todellakin Motonetin as.palvelu ruokotonta, puhelimella ei pääse läpi ja laitoin emali. nyt on mennyt jo 1pv eikä kukaan oo vastannut , yhtä ruokokotonta kuin K-Rauta Kuninkojan palvelu Raisiossa. kysyin yhden sirkkelin uutta sähkömoottorin ankkuria Tammikuussa kaveri otti yhteystiedot lupas ilmoitaa että saako ja mihin hintaan. Nyt eletää Kesäkuuta eikä oo kukaan ilmoittanut mitään siihen kauppaan en jalallakaan astu jos asiakaspalvelu on näin huonoa. itse as.palvelussa ollut 25v tiedän mistä puhun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      221
      3287
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      58
      2786
    3. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      17
      2419
    4. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      19
      2406
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      66
      1882
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      84
      1830
    7. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      40
      1802
    8. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      16
      1779
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      84
      1622
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      65
      955
    Aihe