Miten huonojalkainen pääsee matkailuautoon?

0017

Onko olemassa kaupallisia ratkaisuja huonojalkaisen pääsyyn matkailuautoon?

3

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaara

      Asunto osaan löytyy avuksi jakkara, mutta ohjaamon puolelle onkin sitten eri juttu..Kumpi matkustajista on se huonojalkainen?

      • 0017

        Sori, että en ole huomannut katsoa vastauksia. Siis jalka ei nouse yhtään, joten jakkarat ei paljon auta. Itse olen ajatellut rakentaa eräänlaisen irrallisen hissin asunto-osan oven eteen, jonka sitten saa laitettua tavaratilaan käytön jälkeen. Kaupallisesti on olemassa kaikenlaisia pyörätuolihissejä, mutta ei ole tarkoitus tuoda pyörätuolia sisälle ollenkaan.


    • hjaalko

      Asuntoauton ovet aika ahtaita, on tietysti olemassa asuntoautoja joissa kaksi peräovea kuten pakettiautoissa mutta taitaa noissakin olla sänky heti vastassa, muokkaamaan tietysti pystyy mutta vaatii hieman näppäryyttä, joissakin autoissa sähköllä laskeutuva rappunen ja taitaa niissä olla kaksikin askelmaa mutta ne nyt ei auta jos jalka ei nouse lainkaan, ehkä jossain caravan-liikkeessä osaavat kertoa mikä avuksi, ei luulisi olevan vaikea tehdä hissin tapaista kuten ne sähköllä laskeutuvat raput jotka nousisi sitten asuntoautonlattian tasolle nappia painamalla.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3523
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2154
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1819
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1579
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1538
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      14
      1488
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1397
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1257
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1225
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      84
      1155
    Aihe