Koiralla hoitaja kotona 2vk loman aja

Koer

Meillä kaksi 11vuotiasta koiraa joilla on muutaman kerran vuodessa hoitaja meillä kotona. Aina koirille tuttu ihminen. Tänä vuonna olemme ollut 2 krt x 1vk ja ensi kuussa tarkoitus olisi lähteä 2vk lomamatkalle jonka ajaksi taas tulisi hoitaja. Mielestäni parempi, että entuudestaan tuttu ihminen hoitaa ja nimenomaan omassa kodissa. Mitä mieltä olette? Voiko koirat jotenkin tästä kärsiä? Ainakaan niistä ei ole koskaan mitään sellaisia merkkejä huomattu.

2

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nänmeilok

      Ihan ok.Meillä on kesällä reissatessa käynyt kerran päivään tuttu kattomassa kissan ja koirat.Koirat on ollu sillon pihatarhassa,jossa koppi.Ovat siellä joskus päivisin,niin ovat tottuneet.Kesällä on olleet lomamme,ja tuttu ruokkinut ja päästänyt kerran päivässä hetkeksi pihalle juoksemaan.Hyvin ollaan pärjätty näin.Jos, talvella reissattas,ni sit pitäs tutun olla täällä meillä,ja käydä täältä töissään.Tai hoitolaan koirat,mut viel ei oo ollu tarvetta. Meillä on tutun pikkukoira välistä hoidossa,ni sujuu hänenkin reisut.Koiraportein, rajataan työpäiväksi vieas koira eri tilaan,niin on sujunut työ päivät hyvin.Etteivät pistä koko talossa ranttaliksi,kun ovat keskenään.

    • Koer

      Miksi asiallinen vastaus poistettiin?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      233
      3961
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      122
      2291
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1429
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      909
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      900
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      767
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      736
    Aihe