KAIKKONEN ANTOI MYRSKYVAROITUKSEN !

Se, kenestä tulee seuraava pääministeri ja mikä puolue on suurin, on vain ja ainoastaan suomalaisten päätettävissä. Tämä kannattaisi myös kilpakumppaneidemme muistaa. Jos kokoomuksessa ja demareissa suunnitellaan, että tehdäänpä tästä heidän välinen kaksintaistelu, joudun antamaan keskustalaisen myrskyvaroituksen. Keskustalla on taito nousta kanveesista, hakea kansalta luottamus ja palata takaisin kehään entistä väkevämpänä, Kaikkonen sanoi.
28296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

HOH HOHHOH HOH HOH No Kaikkonenhan on tunnettu hupiveikko " Keskustalla on taito nousta kanveesista, hakea kansalta luottamus ja palata takaisin kehään entistä väkevämpänä" HOHHOH HOH HOH HOH HOH

Äänestä
  • Viimeksi meni puoluetoimisto kun kansanluottamus meni.Tuli uusitilaisuus .Kansa luotti ,kansanasialal oloon ja inhimillisyteen kansanasialla olemiseen. Nyt on nähty mitä tuo on ollut kun Keskusta on vetänyt politiikkaa.Työtätekeviltä on leikatt,opiskelijoilta ,eläkeläisiltä ja työttömät ovat suorastaan joutuneet kyykytyksen kohteeksi.

    Hallituksen esitykset on törm'änneet perustuslakiin tuon tuosta, rikkaita on suosittu luomalla mm. hallintarekisteri j amaataloustuet on jyllänneet .Tosin niistä ei nauti tänäpäivänä köyhäöt viljelijät vaan yhdistykset ja vauraat viljely tilat joiden omistuspohja ei usein ole edes yksityinen elinkeinon harjoittaja/ viljelijä.

    Toimillaan hallitus on myös puuttunut mm yksityiseen sopimusoikeuteen työmarkkinoilal ja ylittänyt valla valtuudet länsimaisen demokratian toimivallan sisällä. tuo on saanut aikaan vastakkainasettelun yhteiskuntaan työmarkkinajärjestöjen ja hallituksen välille ,sekoittaen työmarkkinat. Asetelmassa hallitus on hylännyt kansakunnan edunajon asettaen edelle hallituspuolueiden eturyhmittymien edun valtakunnan edun edelle.Tuo on ennekuulumatonta. Vaikkakin puoluekannat näkyvät hallitustoiminassa ja puollueet saavat ajettua eturyhmittymiensä etuja läpi ei koskaan aiemin ole näin vahvasti tuo edun ajo näkynyt /päässyt vallalle että istuva hallitus olisi hyödyntänyt asemaansa ajaen pakkotoimin läpi eturyhmittymänsä näkemyksiä vieden ne kansakunnan edun edelle.

    Edelläkuvatut teot ovat saattaneet Keskustan ja sen nykyiset linjat,sekä aatemaailmaan uuteen valoon . Selkeästi on tullut esiin ,että Keskusta on näkyvästi hyvännyt vanhat Keskustalaiset juurensa /aattensa ja siitä on muodostunut täysin oikeistolainen rahan valtaa edustava puolue. Epäilempä että näiden toimien jälkeen Sipilä on saattanut Keskustan hautaan lopullisesti.

    Äänestä

Nykyiset hallituspuolueet lyödään kanveesiin seuraavissa eduskuntavaaleissa. Eiköhän kokoomuksen Lenita Toivakkakin ole jo saanut tarpeekseen vallitsevasta ilmapiiristä ja äänestää arvaamatonta sotea vastaan. On aivan mahdotonta rynnäköintiä tällä hallituksella - hajota ja hallitse meininkiä. Muutoinkin harjoitetaan sellaista politiikkaa, että yrittäjätkin voivat toimia ilman minkäänlaista moraalia.
Kansa vetää liinat tiukalle!

Äänestä
  • Aalto läpsii takapuoleen ja voittaa vaalit hohooooooooo,,,,,,,,,,,,,,,,

    Äänestä

  • Hallitus on pelastanut Suomen vihervasemmiston jäljiltä. Suomessa on paras ja osaavin hallitus milloinkaan. Hyvä Sipilä ja kumppanit.

    Äänestä

  • Hohhooooo kirjoitti:

    Aalto läpsii takapuoleen ja voittaa vaalit hohooooooooo,,,,,,,,,,,,,,,,

    Vihreät Aallon harjalla eivät tavoittele peräkamarin perSujen ääniä. Eivät kelpaa vihreille.

    Äänestä

Nyt alkaa raaka potkinminen kanveesiin löytyä kepua!

Äänestä

Kepulla on käsittämätön kyky hölmöillä itsensä alamaihin ja oppositioon, kun eivät välitä mitä äänestäjät heille kertovat. Kaikkonen on rikollinen luuseri.

Äänestä
  • keskustallahan menee lujaa..

    Äänestä

Rypistikö oikein otsaansa ja madalsi ääntään, näyttäen halpis-sarjiksen hullulta tiedemieheltä :) Sellainen on Kanki-Kaikkosen "vakuuttava" ilme :)

Äänestä
  • Kaikkosen myrkkyvaroitus !

    Äänestä

Kaikkosen ylimielisyys kostautuu kepulle ensi vaalissa. Niin kävi Kiviniemenkin kaudella, kun Kiviniemi erehtyi liikaa elvistelemään. Vieläkin muistuu hyvin mieleen vaalihäviön tuoma pettymys Kiviniemen kasvoilla. Oli se aika hapan ilme.

Äänestä

Sipilä ja Kaikkonen puheineen saa paljon hörö naurua aikaseksi. Luuleko nuo ressukat oikeasti että joku normaali järkinen vielä ottaa heidät vakavasti

Äänestä

Ainoa myrsky on valtava PIERU joka pääsee kaikkoselta , tippuu eduskunnasta ja huomaa ettei nuorisosäätiökään enää auta.Mahdollisuus joutua oikeisiin töihin uhkaa syvästi loisia.

Äänestä

Petos-Antti Kaikkosen hölinöihin ei paljon kannata kiinnittää huomiota. Tyyppihän on kärsinyt vankeustuomionkin...

Äänestä
  • Senpä takia Kaikkosen olisi syytä pitää matalaa profiilia ja olla hiljaa. Mutta mikä on mölistessä, kun taustalla on Sipilän täysi tuki. Kaikkosen saatua tuomionsa rikoksesta Sipilä heti ilmoitti tukevansa Kaikkosta. Ei tuollaista tapahtuisi normaaleissa työpaikoissa normaalien ihmisten kesken.

    Äänestä

  • Kepulaista.kunniaa kirjoitti:

    Senpä takia Kaikkosen olisi syytä pitää matalaa profiilia ja olla hiljaa. Mutta mikä on mölistessä, kun taustalla on Sipilän täysi tuki. Kaikkosen saatua tuomionsa rikoksesta Sipilä heti ilmoitti tukevansa Kaikkosta. Ei tuollaista tapahtuisi normaaleissa työpaikoissa normaalien ihmisten kesken.

    Onko Antti ajanut ylinopeutta vai mistä tuomio on tullut?

    Äänestä

  • tietämätönn kirjoitti:

    Onko Antti ajanut ylinopeutta vai mistä tuomio on tullut?

    Netistä löydät faktat.

    Sattuisiko sinulla kepulaisena olemaan mitään tietoa siitä kuinka monta kepupoliitikkoa kytkeytyy tämän hetkiseen Nuorisosäätiön rahasotkuun? Onko monellakin ns. kylmä rinki perseessä?

    Äänestä

Ääni seinän takaa huusi:P...ele , säätiön rahat loppu.Nyt on Antti VIHANEN.HALUATTEKO TOTAALISTA JA RADIKAALIA POLITIIKKAA? pIIRRÄN UUDEN TAULUN JA TEIDÄN ON MAKSETTAVA MINULLE OMAKUVASTA 100000 EUROA.KUULETTEKO!tämä on saksan malli!Jos ette tottele alkaa sote jo keväällä.Ennen vaaleja.MITÄ............

Äänestä

Kokoomus ja Kepu ovat koijaroineet asiat perseelleen. Velkaa on otettu ja se raha on ohjattu omille sidosryhmille.

Äänestä
  • Tdömmykkää..

    Äänestä

  • Taastätä kirjoitti:

    Tdömmykkää..

    Aivoveritulpasta kärsivä keputrolli kuntoutuksessa?

    Äänestä

  • Outo.keputrolli kirjoitti:

    Aivoveritulpasta kärsivä keputrolli kuntoutuksessa?

    Eilen tuli YLEn uutisissa mielenkiintoinen juttu Pietarissa olevasta toimistosta, jonka tehtävänä on kirjoitella "trolli-juttuja" eri medioihin ja päättäjille. Minäkin olen täällä pitkään jo ihmetellyt, että mistä tulee ne Putinia ja sepataristeja ja heidän tekosiaan ylistävät jutut, niin utopistisia ne on. Taisi "sylttytehdas" paljastua?

    Äänestä

  • Outouttakerrakseen kirjoitti:

    Eilen tuli YLEn uutisissa mielenkiintoinen juttu Pietarissa olevasta toimistosta, jonka tehtävänä on kirjoitella "trolli-juttuja" eri medioihin ja päättäjille. Minäkin olen täällä pitkään jo ihmetellyt, että mistä tulee ne Putinia ja sepataristeja ja heidän tekosiaan ylistävät jutut, niin utopistisia ne on. Taisi "sylttytehdas" paljastua?

    Mitä olet täällä pitkään ihmetellyt? Ei täällä sellaisia juttuja ole näkynyt.

    Äänestä

  • Mistä.nyt.taas.tuulee kirjoitti:

    Mitä olet täällä pitkään ihmetellyt? Ei täällä sellaisia juttuja ole näkynyt.

    Viestintävirastossa ensi vuoden alussa käynnistyvä Kyberturvallisuuskeskus perustuu hallituksen viime tammikuussa julkaisemaan kyberturvallisuusstrategiaan...
    Keskuksen tehtävänä on hahmottaa kirkkaammin kyberturvan kulloinenkin tilanne ja auttaa laajaa kirjoa yhteiskunnan toimijoita, kuten tele- ja sähköyrityksiä, Huoltovarmuuskeskusta tai laajemmin valtionhallintoa, ymmärtämään, havaitsemaan ja ennakoimaan uhkia ja reagoimaan niihin...

    Äänestä

kunnon puhurit, keskusta miltei tuplasi kannatuksensa, sossut turvalleen..

Äänestä

Keskustalla on taito nousta kanveesista, hakea kansalta luottamus ja palata takaisin kehään entistä väkevämpänä, Kaikkonen sanoi.

Äänestä
  • Eipä taida tämän jatkuvasti valehtelevan lestakakkarainsinöörin yliherruusajan jälkeen edes vatulointi auttaa, parlamenttarismia halveeraava perussuomalaisten äänet varastanut lestojen sinipiikahallitusviritys oli vain se viimeinen naula lestakepulien arkkuun.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


KANSAPÄÄTTÄÄ kirjoitti:

Se, kenestä tulee seuraava pääministeri ja mikä puolue on suurin, on vain ja ainoastaan suomalaisten päätettävissä. Tämä kannattaisi myös kilpakumppaneidemme muistaa. Jos kokoomuksessa ja demareissa suunnitellaan, että tehdäänpä tästä heidän välinen kaksintaistelu, joudun antamaan keskustalaisen myrskyvaroituksen. Keskustalla on taito nousta kanveesista, hakea kansalta luottamus ja palata takaisin kehään entistä väkevämpänä, Kaikkonen sanoi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu