Oletko aamu vai

Iltaihminen ????
8207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Olen.

Äänestä

Sitä on välii vaikee tietää kun asuu yksin...
Mut luulisin et oon aamuihminen...koska en oo väsynyt ..
Väsymys tekee meille kaikil vähän vaikeita hetkiä...
Niin sanotusti suksi ei luista....😠😢😁😂

Äänestä

Ehdottomasti iltaihminen .. Yö .. siinä on sitä .. taikaa 🌉 ✨

Äänestä

Välillä olen aamulla aikaisin ylhäällä, välillä menee pitkälle iltaan, tai jälleen aamuun. Hieman vaihtelee.

Äänestä

Yöihminen, hämärän tullen kömmin kellarista.

Äänestä

Iltaihminen 🌚

Äänestä

Kun ikää tullut olen alkanut kokeen aamun mukavampana.

Työrytmi sellainen että töihin 6-9 välillä riippuen työpaikasta ja usein tullut hiihdettyä seiskaan hommiin niin tuo rytmi on sitten muuttunut niin ettö vaikkei tarttis herätä niin oon silti tikkana pirteänä ylhäällä työhön heräily aikoihin.

Olen usein kovimmassa iskussa aamulla noin tunti heräämisen jälkeen ja iltaa kohden veto alkaa hyytymään. Klo 21 alkaa silmät jo painuun kii päin eikä jaksa enää olla pirtee ja energinen.

Mutta tuleehan siinä jo valvottuja tuntejakin monia jos päiväni alkaa kello 5.30-7.30 heräillen

Nuorempana sitä vetelehti välillä unilla tuonne klo 12 ja oli vielä täydessä iskussa klo 02.00 yöllä

Joka hyvin luonnollista kun oli herännyt 6 tuntia myöhemmin kuin ihminen joka herää aamuyöllä klo 5.30 päivänsä

6 tuntia pidempään siis valvotuttaakin jos se päivä muutenkin alkanut vasta klo 12 heräillen

Aamusta on mukavan viileää, raiskata. Liikenne vielä hiljaista ja päivä vasta alussa. Siksi tykkään aamusta.

Yö ja ilta on aina ressiä mulle kun ennen oli unettomuutta ja otan toisinaan paineita vieläkin että pääsen ajoissa sänkyyn ja saanko unen ja saanko varmasti nukuttua tunteja riittävästi.

Yritän huolehtia siitä että unettomuus niin pahana kuin oli ei toistu. Hermot oli riekaleina ja itkua väänsi kun tiesi että ajaa itseään ihan loppuun jos ei saa yötä nukuttua kun kuitenkin päivällä piti valvoa ja selviytyä skarppina. Ei saanut olla huolimaton unissakävelijä eikä yliväsyneenä hermokimppu taikka itkuherkkä

Äänestä
  • Mietin jaksanko vaivautua korjaamaan mutta toi on niin härski ennakoivan tekstinsyötön sanan muunnos että kai se on pakko jaksaa naputella tämä perään.. siis..

    Raiskata ( puhelimeni näkemys minun aamuni nautinnoista )
    = raikasta

    Siis aamulla on mukava raikasta

    En siis ole puskaraiskari aamuisin vaikka puhelimeni sitä nyt suositteli

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hsllup kirjoitti:

Iltaihminen ????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu