Uusi eläinsuojeluyhdistys Kouvolassa

Verygood

Hienoa, että Kouvolaan on saatu uusi eläinsuojeluyhdistys Pokesy. Hallituksessa näyttäisi olevan paljon eläintenhoidon ammattilaisia. Heillä on taitoa päättää eläintenhoidosta ja hyvinvoinnista. Toivottavasti uusi yhdistys ottaa huomioon myös koirat. Vanha yhdistyshän on profiloitunut kissayhdistykseksi ja asioita hoitavat ihmiset, jotka ymmärtävät vain sen, että eläimet tarvitsevat ruokaa ja vettä. Siellä myös monta jotka pelkäävät koiria. Ensin tulee minä minä minä, katsokaa olen eläinsuojeluyhdistyksen hallituksessa. Unohdetaan kuitenkin kertoa, ettei minua oikeastaan konkreettinen toiminta kiinnosta.
Odotan, että Pokesy saa aikaiseksi enemmän kuin Ksey. Kaikkea hyvää tulevaan.

5

374

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ooou

      Kouvolan eläinsuojelun uuden talon rakentaminen piti alkaa muistaakseni jo keväällä. Miksiköhän ei alkanut? Tietääkö kukaan?

    • Sirkka67

      Huomasin kanssa, että hallituksessa monia ammattilaisia eläintenhoitoon. Eikö näistä ainakin jotkut ole Kseyn entisiä työntekijöitä? Miksei Ksey ole tarjonnut heille hommia? Hyvä tietysti, että perustivat uuden yhdistyksen, jospa tämä edes hoitaisi eläinsuojeluyhdistyksen nimeä kantavana sellaiselle kuuluvat velvoitteet.

    • Anonyymi

      KSEY llä ei ainakaan varastetaan ihmisten kissoja kuten Päivi pokesyltä sunnuntaina varasti minun kissani

      • Anonyymi

        Mielenkiintoista toimintaa pokesylla,kerrotko vähän lisää varkaudesta?


    • Anonyymi

      Kuvastaa hyvin toimintaa kun täällä pitää kaataa paskaa toisten niskaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      256
      45623
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      44
      11359
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      221
      10961
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      38
      9775
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      90
      8618
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      277
      6664
    7. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      2
      3325
    8. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      13
      2594
    9. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      2
      2583
    10. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      44
      2350
    Aihe