Miehen olisi pitänyt ilmeisesti jäädä elämään yksin eron jälkeen loppuiäkseen. Ehti olla yksin kaksi vuotta ja minun tultua kuvioon alkoi exä todella hankalaksi. Soittelee ja laittaa viestiä yöllä, että tuhoaa itsensä ja elämällä ei ole enää merkitystä. On kääntänyt teini-ikäiset lapset isäänsä vastaan , vaikka lapset ovat tulleet tähän asti isän ja minun kanssa oikein hyvin juttuun. Tulee käymään milloin haluaa; huutaa ja räyhää meille. Hänellä on mielestään lupa olla vaikea ja tuhota meidät. Ei kuuntele lainkaan muita. Levittelee perättömiä juoruja minusta.
Eihän tätä kovin kauan jaksa, vaan tuo nainen pitää saada lopettamaan tuollainen. Olen halunnut jutella hänen kanssaan rauhassa, mutta alkaa huuto ja kiroilu. Exälleen on vielä pahempi.
Miten olisi hyvä toimia? Lapset ovat hankalassa tilanteessa ja ei tämä kenellekään tee hyvää.
Miehen exä häiritsee suhdettamme
5
361
Vastaukset
- neuvoisinnäin
Ei teidän tarvitse olla hänen kanssaan missään tekemisissä. Lapsista lasu jos äiti ei huolehdi ja uhkailee tekeväsä itselleen tai lapsille jotain. Juttelu ei auta. Poliisit paikalle ja syyte kotirauhan häirinnästä.
- vnvnvnvnv
Tuo on ulkopuolinen ihminen ja ei ketään tarvitse ottaa vastaan kotiin tai kuulla uhkauksia. Poliisi paikalle ja eukko pakkohoitoon, jos vaarallinen.
- Katso
Luotatko mieheesi? Raivoavassa naisessa voi piillä enemmän viisautta kuin sokeassa rakkaudessa.
- miumaumou
Raivo ei kerro viisaudesta, saati rakkaudesta. Hyvästä käytöksestä puhumattakaan. Sokea rakkauskaan ei ole viisautta. Molemminpuolinen luottamus kuuluu rakkauteen.
- otettava_vakavasti
Televisiossa oli pari vuotta sitten dokumentti itsemurhaan liittyen. Muistaakseni tuli Yleltä.
Suomessa tehtiin 2014 tai 2015? liki 800 itsemurhaa, mutta sitä yrittäneitä oli yli 30 kertainen määrä. Sen vuoksi tämä jäi mieleen, siis yli 30 kertainen määrä koska sehän on jotain 24.000 tyyppiä!Tämä jäi mieleen. Ja myös se että 9:llä 10:stä itsemurhaa yrittäneestä oli akuutti mielenterveysongelma, eli aivan helvetin suuri määrä ihmisiä voi tosi tosi huonosti.
Tuollaiset elämän tuhoamiset sun muut jutut on otettava vakavasti. Itsemurhalla uhkailevista suurin osa yrittää myös toteuttaa uhkauksensa eikä koskaan voi tietää kuinka paha tuo tilanne on, tekeekö pahaa myös lapsilleen tai vaikkapa jollekin ulkopuoliselle (esim. nämä autolla vastaantulijaa päin ajavat itsarin tekijät). Sun miehes eksän mielenterveys on järkkynyt.
Miehesi lastensa isänä pitäisi ottaa yhteyttä mielenterveystoimistoon ja kysyä mitä hänen tällaisessa tilanteessa pitäisi tehdä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit846004KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3165067Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202648Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei462588Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831822Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031659Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171511- 1081461
seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1181386Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331383