Tarja on kehittynyt kaiken aikaa presidenttinä ja alkaa nyt vasta päästä kunnolla vauhtiin. Antakaamme Hänelle jälleen äänemme.
Tarjan aika vasta alussa !
Edistyksellinen
6291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
karmeata kyllä näyttää vasta pääsevän vauhtiin. Siksi hänestä olisi päästävä eroon seuraavissa vaaleissa.
Me edistykselliset ajattelemmekin hiukan toisin. Sen takia me olemmekin edistyksellisiä.
kuinka edistyksellinen omasta mielestäsi tahansa. Niin ne luuleevat olevansa Pohjois-Koreassakin. Tuollaiseen taistolaisedistyksellisyyteen en itse ota osaa. Taantumuksellisena minä tuota pidän. Onko se sitä edistyksellisyyttä, että ajaa mahdottomia, kuten köyhyyden poistamista? Professori Valtaojan mukaan Halonen puhuessaan yleviä YK:ssa köyhyyden poistosta, vaatii itse asiassa useita maapalloja. Näinhän se on, resurssit ovat rajalliset. Tällä vain tehtäisiin kaikista köyhiä. Mikä esim. tästä Halosen päähänpinttymästä tekee taivaanrannanmaalailua on se, että mikäli tänään kaikki varat jaettaisiin kaikille tasan, huomenna ne ei enää olisi tasan. Ihminen perusominaisuuksillaan aiheuttaa varojen epätasaisen sijoittumisen. Toisilta raha ja omaisuus valuu sormista ja toiset kerää sitä itselleen. Sitä ei edistyksellisetkään voi muuksi muuttaa. Vai onko jatkuva länsimaiden arvostelu ja vientiteollisuuden, meidän ainut tulonlähde, toiminnan hankaloittaminen sitä edistyksellisyyttä? Mene ja tiedä.
60vuotispäivillään hän puhui itsestään keski-ikäsenä. Nii kai se onki, mikäli elää 122 vuotiaaksi
armeijan ylipäällikkönä reservin setari. Ja naapurit sen kun nauraa!
Suomessa on ollut jo kolme kelvotonta sossupresidenttiä ja nyt saa jo riittää. Toivottavasti saamme Suomeen jo ryhdikkään ja vahvan , tosi presidentin, tarkoittaa ettei sossuja enää.