Hei, haussa on isolle järvelle sopiva kevyt mutta suuntavakaa soutuvene. Kahden hengen kantavuus riittää, ei tarvetta moottorille eikä kalastukselle. Kevyt siksi, että kaksi henkeä pystyy nostamaan paatin auton katolle. Vakaa siksi, että ylittyy isompikin selkä jonkinmoisessa aallokossa. Venetesteistä ei oikein löydy ominaisuudet täyttävää ja nykyinen mökkivene on liian painava. Mikä malli kannattaisi kokeilla?
Kevyt soutuvene isolle järvelle
Rippari
0
113
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot773656Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe343004- 782781
- 282664
- 192535
- 522322
- 571947
- 161897
- 581786
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola121698