Rinne moittii Eloa toimittajan vainoamisesta!?

SDP-johtaja Antti Rinne moittii puoluetoveriaan Eloa kohutoimittaja Jessica Aron vainomaisesta? Vaikka Elo suomii Aroa VAIN hänen hyvin kyseenalaisista toimistaan toimittajana!

Elo ihmetteli aivan oikein Aron tapaa kehottaa ilmiantamaan hänelle "Venäjä-trolleja." Sellainen toiminta ei kuulu vapaaseen vaan DDR-malliseen yhteiskuntaan.

Oudosti Rinne sekoittaa toimittajan työn ja henkilökohtaisen koskemattomuuden? Kyllä jopa valtamedian toimittajan tulee olla vastuussa tekemisestään!
4117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Rinne edustaa punafasismia, joka on SDP:n pääagenda. Ja nuoleksii valtamediaa, koska haluaa sen kohtelevan hyvin häntä ja puoluettaan. Kieroa sakkia nuo demarit...

Äänestä

Tuo suomalaisvastainen ja ruotsinmielinen kiihkomamuttaja toimittaja Aro on kova uhriutumaan!
Jessica vollotti oikeudenkäynnissä, kun MV-lehden pyörittäjä Janitskia syytettiin hänen vainoamisestaan???

Yliarvostetut valtamedian toimittajamme saavat omasta mielestään tehdä mitä tahansa ilman seurauksia. Ja kun niitä kansa heille hieman aiheuttaa, niin koko systeemi valjastetaan puolustelemaan mokomia!

Äänestä

Rinne pelkää, että hänen puolueensa putinistit estävät mahdollisen vaalivoiton. Toisaalta noita putinisteja on myös kepussa, kommunisteissa ja persuista on suurin osa.

Äänestä
  • Kyllä ne todelliset maansa myyjät löytyvät svekoeliitistämme! Ruotsinkieliset ja ruotsinmieliset tahot ovat jo KAUAN myyneet Suomea Ruotsille kaikin tavoin.

    Suomi olisi Sveitsiäkin vauraampi maa, jos eliittimme olisi pitänyt vain oman maan puolta, kuten muidenkin maiden eliitit.

    Lisäksi eläisimme sovussa ainoan rajanaapurimme ja suurvaltanaapurimme kanssa. On todellista maanpetturuutta hankkia Venäjästä vihollisemme, kuten svekotahomme ovat tehneet!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mediatarkkailija kirjoitti:

SDP-johtaja Antti Rinne moittii puoluetoveriaan Eloa kohutoimittaja Jessica Aron vainomaisesta? Vaikka Elo suomii Aroa VAIN hänen hyvin kyseenalaisista toimistaan toimittajana!

Elo ihmetteli aivan oikein Aron tapaa kehottaa ilmiantamaan hänelle "Venäjä-trolleja." Sellainen toiminta ei kuulu vapaaseen vaan DDR-malliseen yhteiskuntaan.

Oudosti Rinne sekoittaa toimittajan työn ja henkilökohtaisen koskemattomuuden? Kyllä jopa valtamedian toimittajan tulee olla vastuussa tekemisestään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu