Miksi persut eivät pärjää yksin?

Miksi ette pärjää omalla politiikallanne? Koko ajan hehkutatte saavanne jytkyn kevään vaaleissa koska teidän mukaan SD voittaa Ruotsin vaaleissa. Miksi teidän politiikka ei pure, tuloksenne riippuu Ruotsin vaaleista. En suomalaisena ymmärrä miksi pitää myötäillä toista maata eikä ajatella omilla aivoilla?
7152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei niilä ole selvää ohjelmaa.

Äänestä

Vastaus on Halla-aho,Huhtasaari,Hakkarainen,Meri ja monet muut julkisuudessa ryvettyneet puolueen eturivin edustajat.
Lisänä kunnallistason usein äänekkäät häiriköt/pyrkyrit,ilman mitään järkevää sanottavaa.
Vaikkapa esimerkkinä tänään taas otsikoissa ollut Laura,miten voi kukaan äänestää/luottaa tähän huijariin?
Toki joku samankaltainen voi,vaan eihän oikeasti rehellisesti koulutettu ihminen tämmöistä turhaketta äänestä.
Tai Teuvo,kusettaa valtiolta rahaa saunatonttuna.
Maahanmuuttokriittisyys tuo kyllä kannatusta,mutta liikaa on epärehellistä ainesta persujen ytimessä.
Kannatus eri miehityksellä,ilman epärehellisyyttä,ilman roistoja,voisi olla todella korkealla.
Talouspolitiikka jos vielä realistista olisi,voisi ps olla aivan kärjessä.
Porukkaa ulos,uusia älykkäämpiä tilalle,irtisanoutuminen rasismista ja kohti nykyaikaa,kuitenkin älykkäästi omia puolustaen ja näin ps voi saavuttaa kannatusta&uskottavuuta.

Äänestä
  • Ei ne pysty uudistumaan. Persujen maailmassa on vain yksi asia: mamu. Muut asiat turhia.

    Äänestä

  • Perusnuorih kirjoitti:

    Ei ne pysty uudistumaan. Persujen maailmassa on vain yksi asia: mamu. Muut asiat turhia.

    Jos mamuasioita ei saada kuntoon, muut asiat tulevat olemaan turhia pitkällä tähtäimellä. Tämä on vuosi vuodelta selvempää kun katsoo menoa vaikkapa juuri siellä Ruotsissa. Jostain kummallisesta syystä kukaan järkevämpi ei halua hoitaa sitä, joten on pakko turvautua persuihin.

    Äänestä

Jopa saksassa vasemmisto on tullut Persujen kannalle myöntävät tehdyt virheet se on muutoksen alku näinhän on tapahtunut tanskassa jossa ajetaan tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa meillä hölmölässä Lii Andessonin ja Emma Karin tapaiset eivät vielä tätä muutosta tajua .

Äänestä

Persut on lievästi kehitysvammaisia. Heitä pitää ymmärtää niinkuin muitakin vähemmistöryhmiä.

Äänestä

Helpo niillä mennä tollosipilän ohi,?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Isänmaanystävä kirjoitti:

Miksi ette pärjää omalla politiikallanne? Koko ajan hehkutatte saavanne jytkyn kevään vaaleissa koska teidän mukaan SD voittaa Ruotsin vaaleissa. Miksi teidän politiikka ei pure, tuloksenne riippuu Ruotsin vaaleista. En suomalaisena ymmärrä miksi pitää myötäillä toista maata eikä ajatella omilla aivoilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu