Ruotsissa on täysi anarkia
http://www.ts.fi/uutiset/maailma/4066608/Ruotsalaispoliitikon bussia ammuttiin kohde poliisin mukaan ruotsidemokraatti
http://www.ts.fi/uutiset/maailma/4066608/Ruotsalaispoliitikon bussia ammuttiin kohde poliisin mukaan ruotsidemokraatti
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ongelmista on vaiettu liian pitkään
https://yle.fi/uutiset/3-10372537
Suomen aina Ruotsia, ruotsalaisia, ruotsalaisuutta ja ruotsin kieltä nuoleskeleva eliitti haluaa saman tilanteen myös omaan maahamme. Koska Ruotsi on svekoeliitimme mallimaa, jota pitäisi aina seurata kaikessa!
Ps. Paitsi tietysti kielipolitiikassa, vaikka juuri SE on paljon paremmin hoidettu Ruotsissa!?
Elättimamut ottanut vallan!
Bussia kohti oli ammuttu muovikuulapyssyllä. No tämä sverigedemokraatterna homo alkoi suureen ääneen sitä itkemään, vaikka lelupyssyllä ei edes osoitettu häntä. On näillä vihapuhujilla näköjään pimeän puolensa lisäksi herkkä kohtakin. Kunpa joku nyt lohduttaisi tätä suojelukohdettaa ja nussisi sitä perseeseen niin, että se voisi taas itkeä onnestakin.
Anarkisti on yllä vauhdissa
Ja taas paloi autoja
https://yle.fi/uutiset/3-10375395
Ruotsin poliisi suvaitsee
https://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/rikostoimittajan-kommentti-ruotsin-poliisi-on-sossinyt-maata-riivaavien-autopalojen-tutkinnat-vallalla-taitaa-olla-suloinen-saamattomuuden-olotila/7049644
Autopalot jatkuvat ja jatkuvat
http://www.friatider.se/10-tal-bilbr-nder-i-sydsverige-i-natt
Valtaapitäjät täysin voimattomia
https://www.suomenuutiset.fi/autot-paloivat-taas-ruotsissa/
Viharikos kyseessä
https://www.suomenuutiset.fi/ruotsidemokraatti-bussiammuskelusta-luulin-etta-meidat-tapetaan/
Viharikos kyseessä
https://www.suomenuutiset.fi/ruotsidemokraatti-bussiammuskelusta-luulin-etta-meidat-tapetaan/
Miten kauan Ruotsissa riittää autoja poltettavaksi. Eikö vakuutusyhtiöt kohta mene jo konkkaan?
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005808770.html?ref=rss
Kuka Ruotsin mamuja johtaa?
Taisi olla jossain Lahden seutuvilla kun maahantunkeutujien bussin lähettyvillä laukaistiin ilotulite. Voi jumalavita minkä porun ja älämölön vihervasemmisto suvakit siitä nostivat, olivat aivan töpinöissään kun ko. bussissa oli lapsi. Sitä ei kerrottu , että tuo lapsi oli n. 27-vuotias ja sotatantereelta paennut sotilas, tottahan tuollainen saa helvetilliset traumat ilotulitteesta, mitä tähän sanoo suvakki, tuskin muuta kuin syyttelee rasistiksi ym.
Siellä se leipurikin valkosissa protestoi.. Soini nosti hirveen melun. Joku vastustaa mamutusta!
Nyt ainakin selvää että Suomessa nämä naamat peitossa huumeissa riehuvat Andersonin ja Aallon porukat saatava pois yhteiskunnasta ennen kuin on myöhäistä. Sipilän lällykän halituksesta ei taida tähän löytyä apua.
Ovet levällään elättimamuille johti tähän Ruotsissa?