Perniöntien puut

Onko Kuko kaatanut kaikki puut Perniöntieltä. Vaadin Kukoa syytteeseen!
2124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaupunki paikkaa niillä puilla 10 000 000:nan pudettivajausta ja niillä rakennetaan se kermaperseille tilattu Pavilijonki.
Kas kun kermapeput ovat niin pirun vaativia, ettei niille mikä tahansa puu kelpaa, vaan se pitää olla puiston puista TUPPEEN sahattua jalopuu lautaa. Siinä kun istuskellessa ei kermaperseen persvako hikoa, tosin etupuolikin pysyy edelleen rutikuivana.

Äänestä

En tiedä, kuka on Kuko?
Salolainen ajatus ei oikein aukea. Puita pitää kaataa kadun kavennuksen takia. Entä kun Salohallissa on peli alkamassa ja kääntyjien kaista täynnä ja jollain kuusjokisella umpisuoli oireilee. Ambulanssin on pakko oikaista Lukkarinmäen kautta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


40km_hkuko_keksi kirjoitti:

Onko Kuko kaatanut kaikki puut Perniöntieltä. Vaadin Kukoa syytteeseen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu