Päivitin vanhaan HP dv6 läppäriin win7 päälle win10:n silloin kun sitä tyrkyttivät ilmaiseksi. Pavilion so3000 ei jaksa pyörittää win-kymppiä. Sain jotenkin palautettua takaisin win seiskan. Bueno.
Mutta nyt ei tule enää päivityksiä seiskaan. Missä vika. Mistä APUVA?
WIN 7 - 10 - 7
6
255
Vastaukset
- onko-SP1
Palautitko sen palautusosiolta?
Onko Windows 7:ssäsi nyt asennettuna SP1 ?
Jos ei niin kaivappa netistä oikeabittinen (64 tai 32) SP1 seiskallesi ja asenna.
En tiedä takaako tuo päivitysten toimivuutta mutta voisit kokeilla jos se SP1 puuttuu.- Tuskahiki
Kiitti.
- HyvintoimiiW7
Jos sinulla on sen W7 aktivointi tallessa/tiedossa niin asenna seiska kokonaan uudelleen tyhjennetylle kovolle. Päivitykset pitäisi tulla automaattisesti ja miitä tulee alkuun useampaan otteeseen. Kannattaa ruksata kohta että asentaa vain tärkeät päivitykset.
- tyhjentämällä-eroon
Kovon tyhjentämällä pääsee kyllä kätevästi eroon sillä mahdollisesti olevasta Win 7 palautusosiosta.
Ellei ole palautuslevyjäkään DVD:inä asennuksesta tulee tällöin uusi asennus kokonaan ja tarvitsee lisenssitarran ja varsinkin sen product keyn.
- laita-etsii-päivityk-12h
Saat tietokoneesi lisenssiavaimen jollain scriptillä, se hakee sen tietokoneen kovalevyllä käyttöjärjestelmän rekisteristä. Googlaa scripti tai ohjelma.
Windows 10 vie vain enemmän levytilaa. Asetuksia muuttamalla ja asentamalla päivitykset pitäisi olla nopeampi kuin win7 useassa asiassa.
Windows yleensä etsii jopa 20h tuntia päivityksiä joten anna tietokoneen olla yön yli ja vähintään sen 12h etsiä. Windows 10 lisenssi on nyt microsoftin servuilla tuolle koneelle eli jos vielä haluat 10 niin ei maksa mitään. - urpo-survo
onko äktivöity???
Se win ihanuus...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 542428
- 622322
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p151810- 621622
- 521582
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41915Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit111837Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118787Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33758- 40713