Nyt raha riittää, kiitos paljon

Viljan hinta on tarjonnan vähentyessä noussut todella mukavasti! Vielä kun Sipilä lähetti lisärahaa pienen sadon vuoksi haluan kiittää häntä kovasti. Ei voi olla muuta kuin tyytyväinen.
699
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Maataloustuki on ammatti ja bonuksena on pieni lisäraha viljan myynnistä.

Äänestä

Juha Sipilä on kaikkien aikojen paras pääministeri - meille maanviljelijöille!

Äänestä
  • Siihen ei paljoa vaadita

    Äänestä

  • pienetilot kirjoitti:

    Siihen ei paljoa vaadita

    Pienetkin kuitit kelpaavat...

    Äänestä

Tilasin tuliterän traktorin vaikka ei viimevuotisessakaan juuri tunteja ole.

Äänestä
  • Viisas vaihtaa ennko arvo romahtaa. ja ne verovähennykset paremmat ko tulot!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


KiittiJoRiitti kirjoitti:

Viljan hinta on tarjonnan vähentyessä noussut todella mukavasti! Vielä kun Sipilä lähetti lisärahaa pienen sadon vuoksi haluan kiittää häntä kovasti. Ei voi olla muuta kuin tyytyväinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu