Minkälaisia/ merkkisiä kaukoputkia näkyy lintutorneilla ja lintupaikoilla. Onko maine heti alussa mennyttä jos tulee sinne 50e putkella.
Kaukoputki lintujen tiirailuun
2
231
Vastaukset
- andreask
Swarovskeja, zeissiä, kowaa esim.
- Tsiikare
Onko sinulla jo olemassa maine joka voisi mennä? Jos kukaan ei tunne tsiikaile vaikka keittiöpyyherullalla johon tussilla tekstaat haluamasi kiikarimerkin, vaikka Svarowoski. Paksumpia ja pitempiäkin pahvirullia löytyy vaikkapa huopakermin sisältä, niitä olisi tuossa pihalla kolme metrin pituista, tarviikko?
No vakavasti sanoen parhaat ja erottelevimmat kaukoputket ovat kyllä myös kalleimpia. Swarovskin 95 millinen putki on niin hyvä, että sillä näkee muurahaisen 150 metrin päästä (oma kokemus). Jos rahat ja/tai into ei riitä moisen hankintaan, niin kyllähän halvemmallakin saa putkia joilla näkee paremmin kuin paljaalla silmällä tai edes kiikarilla. Ei sinua heitetä alas tornista sen takia, vaikka luultavasti siellä jonkin verran toisten vehkeitä syrjäsilmällä vertaillaankin ja kadehditaan, ihan kuin uimahallin saunassa. Lintujen havaitseminen ja tunnistaminen on kuitenkin pääasia ja siinä putken merkki ja laatu vaikuttaa vain ääritilanteissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1968962
- 114718
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka523740Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1043106Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv952762Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62538Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121918- 441485
Golffarit kehityksen jarruna
Nyt kun yritetään saada kivitippua toimimaan niin golffarit iskee puukolla selkään joka asiassa. Majoituspalveluja maino131469Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos691333