Mikä hinku liperiläisillä on roikkua perseessä kiinni vaikka ajaisit 100km/h tai 150km/h? Onko teillä joku yksinjäämisenpelko vai jonkunsortin homojako olette? Olipa ratissa blondattu muijja boralla tai velka kukkapenkkimaasturilla ajava rakennussuhari, niin perseessä pitää roikkua kiinni. Ettekö uskalla ohi mennä vai mikä mättää?
Mikä turvaväli?
5
302
Vastaukset
- Paljon-ajava
Pohjois-Karjalan teillä on tilaa ajaa väljästi jos kilometrin matkalla 2 autoa muodostaa jonon mikä on naurettavaa. Seuraavaan ajoneuvoon voi hyvin pitää 100-200 metriä välimatkaa eikä menetys matka-ajassa ole muutamaa sekuntia enempää. Turvallisuus nousee aivan eri tasolle, riski peräänajoon laskee olemattomiin...
- joinsuustapäin
Ne on niitä "Räikkösiä" ja "pottasia" nämä liperiläiset.
- IsoJorrrma
se yksinjäämisenpelko .. myös pellossa kasvaminen on miehillä ja varsinkin niiden pennuilla näköjään yleistä. EI mitään käytöstapoja!
- Anonyymi
On taas mopohäiriköt kaivaneet rotiskonsa hangesta ja kiire on päästä ajamaan auton perään. Eikö järki sano että törmääminen metalliin vähintään 40km/h tulee katkomaan luita? No, tehän sen lystin maksatte. Pysykää kaukana siitä auton perästä kun ette kuitenkaan kerkeä väistää vaan ajatte suoraan perään ja syy on AINA peräänajajan.
- Anonyymi
Yksi meinasi illalla ajaa perään. Ei ole kuin ajan kysymys kun näin tapahtuu. Maksajahan löytyy todellakin ja kun poliisin soittaa paikalle, niin sanktiothan tulee lisäksi kaiken päälle. Jospa se tois järkeä päähän ja poistaisi tuon kummallisen supermies-syndrooman reaktiokykyä ajatellen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4346163- 875470
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest514467- 543996
- 783961
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33616SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933549Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1213274Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713251- 432309