Mikä hinku liperiläisillä on roikkua perseessä kiinni vaikka ajaisit 100km/h tai 150km/h? Onko teillä joku yksinjäämisenpelko vai jonkunsortin homojako olette? Olipa ratissa blondattu muijja boralla tai velka kukkapenkkimaasturilla ajava rakennussuhari, niin perseessä pitää roikkua kiinni. Ettekö uskalla ohi mennä vai mikä mättää?
Mikä turvaväli?
5
232
Vastaukset
- Paljon-ajava
Pohjois-Karjalan teillä on tilaa ajaa väljästi jos kilometrin matkalla 2 autoa muodostaa jonon mikä on naurettavaa. Seuraavaan ajoneuvoon voi hyvin pitää 100-200 metriä välimatkaa eikä menetys matka-ajassa ole muutamaa sekuntia enempää. Turvallisuus nousee aivan eri tasolle, riski peräänajoon laskee olemattomiin...
- joinsuustapäin
Ne on niitä "Räikkösiä" ja "pottasia" nämä liperiläiset.
- IsoJorrrma
se yksinjäämisenpelko .. myös pellossa kasvaminen on miehillä ja varsinkin niiden pennuilla näköjään yleistä. EI mitään käytöstapoja!
- Anonyymi
On taas mopohäiriköt kaivaneet rotiskonsa hangesta ja kiire on päästä ajamaan auton perään. Eikö järki sano että törmääminen metalliin vähintään 40km/h tulee katkomaan luita? No, tehän sen lystin maksatte. Pysykää kaukana siitä auton perästä kun ette kuitenkaan kerkeä väistää vaan ajatte suoraan perään ja syy on AINA peräänajajan.
- Anonyymi
Yksi meinasi illalla ajaa perään. Ei ole kuin ajan kysymys kun näin tapahtuu. Maksajahan löytyy todellakin ja kun poliisin soittaa paikalle, niin sanktiothan tulee lisäksi kaiken päälle. Jospa se tois järkeä päähän ja poistaisi tuon kummallisen supermies-syndrooman reaktiokykyä ajatellen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14910901
- 525200
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452413- 302113
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131681Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421514Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301221Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351166Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92925TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317882