Rahaa riittää

Työntekijät

Nyt on sit oikein juhlien juhla vietetty. Ruoka oli hyvää ja sitä oli riittävästi, ilmeisesti juoman suhteen sama tilanne. Ei ole enää nykypäivää juottaa työntekijöitä känniin. Paitsi Eurajoella. Kai joku draama saatiin aikaiseksi ja joku intiimimpi suhde niin työt sujuu taas kuin rasvattuna.

11

542

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Veronmaksaja1

      Ai siis kunta juotti työntekijöitään? Juottiko myös niitä, jotka yrittää työajalla omissa firmoissaan?

      • Työntekijä1

        Tottakai!!


    • eikiinnostyhtää

      Sillo menee hyvin ko on varaa pitää juhlii. Ollaa onnellisii juhlijoitten puolesta. Ei minuu ainakaa harmit yhtää. Se on ryhmäytymist ja työhyvinvointii. Eikä sikstoiseks kiinnost yhtää toiste suhteetkaa.

    • uuuhuuu

      Osalla juhlat päättyivät hotelli gangbangiin. Useita miehiä mukana.

      • isomustamies

        Oliko tummia poikia kutsuttu mukaan.?


    • Ryhmäytyikö

      "ryhmäytymist" tosiaan.

      • Eihyväjuttu

        No joo. Sarkasmia.


    • Huhhuijaa

      Koululaiset tietää ketkä oli kännissä ja ketkä poltti tupakkaa etupihalla, missä se on kiellettyä. Hurjia juttuja liikkuu eikä ainakaan nosta kunnan työntekijöiden arvostusta. Huhuista puolet on yleensä totta ja se on jo semmonen määrä että huh huh.

    • huhuillesiivet

      Huhut yleensä kun ei vain pidä ollenkaan paikkaansa. Kateellisten epäonnistuneiden keksimiä juoruja.

    • jokinenkin

      Kateellisuutta?

    • upmtienaavähempi

      Kunnan työntekijät tienaa yli 5000e kk. On kai se kateutta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      135
      6151
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      57
      4376
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      59
      2841
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2778
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1875
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1544
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      34
      1412
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      25
      1395
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      30
      1240
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1151
    Aihe