Taas tähtiksellä kaikki hyvin

Riidat on sovittu, Facebook-ystäviksi palattu ja häiden suunnittelu jatkuu. Eli valtakunnassa kaikki hyvin. Stefu on saanut anteeksi ja Martina on palannut kotiin.
181787
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Kumpi poistaa kumman aina kun riitelee?

Äänestä

Joko kaksisuuntaiset mielialahäiriöt, ADHDt tai aineissa.

Äänestä
  • Et taida olla äidinkielen opettaja.

    Äänestä

  • Meneekö tunteisiin ope?

    Äänestä

  • Kouluun.mars kirjoitti:

    Et taida olla äidinkielen opettaja.

    Taidat taitaa kortekielen, Anne.

    Äänestä

  • Meneekö tunteisiin ?

    Äänestä

  • Jhkjgkk kirjoitti:

    Meneekö tunteisiin ?

    Usein nisteilä menee tunteisiin. Martinan siskopuolikin itki koko ajan.

    Äänestä

On vain yksi ongelma: Kesä meni jo.

Äänestä
  • Niin kauan kun mara ei ole mennyt naimisiin niin KESÄÄ ON VIELÄ JÄLJELLÄ! Ihanaa!!! Soitin esimiehelleni ja sanoin että pidän pidennettyä kesälomaa kun kesä venyy tänä vuonna.

    Äänestä

  • Vielä.on.kesää.jäljellä kirjoitti:

    Niin kauan kun mara ei ole mennyt naimisiin niin KESÄÄ ON VIELÄ JÄLJELLÄ! Ihanaa!!! Soitin esimiehelleni ja sanoin että pidän pidennettyä kesälomaa kun kesä venyy tänä vuonna.

    Sehän sopii. Minne lähetämme verokortin?

    Äänestä

Tuo pari on niin nolo. Ritaa, pettämisiä ja epävakaata elämää koko sjan. Arki ei suju, reissuissa aina menee välillä vähän paremmin. No, lomaahan heillä onkin vähän väliä.

Äänestä
  • Ritaa?

    Onneksi pääset huomenna taas kouluun.

    Äänestä

  • Kyllä.se.siitä kirjoitti:

    Ritaa?

    Onneksi pääset huomenna taas kouluun.

    Et taida olla äidinkielen opettaja, Rita?

    Äänestä

Kun tulee riitaa niin ekaks poistetaan toinen facebookista! Miten lapsellista. Teinitouhua.

Äänestä

Kuinkahan se asuntoremppaa etenee?

Äänestä

Pian on toinenkin lapsi lukutaitoinen. Jokainen lapsi kaipaa edes jonkinlaista pysyvyyttä ja vakautta elämään. Miltä tuntuu lukea vanhempiensa syrjähypyistä lehtien lööpeistä ja somesta?
Nämä vanhemmat eivät näköjän kykene edelleenkään näkemään asiaa lapsensa kannalta.

1Äänestä

No, ei noi oo sen kummempii kuin esim. Mikkoset. Kaikki yksityisyyshän niilläkin on edelleenkin kaupan, jopa sairauksilla rahastetaan. Pojat oireilee rajusti mut Mikkoska ei vaan lopeta sitä mediahuoraamistaan ja alaikäisten lastensa myymistä. Pahempi se on kuin Martiina.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Oyeejnc kirjoitti:

Riidat on sovittu, Facebook-ystäviksi palattu ja häiden suunnittelu jatkuu. Eli valtakunnassa kaikki hyvin. Stefu on saanut anteeksi ja Martina on palannut kotiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu