Varattu kuitenkin oot, mut katseet kohta. Piristit harmaata päivääni. Valkotakkinen, tunnistat varppi mut.
Smarketis tänään sä hyvännäköinen mies
10
823
Vastaukset
- ennenkassaa
Hienoa jos piristin päivääsi.. ;) . Tosin mulla oli musta paita ja kävin viimeksi edellisviikolla S marketissa. Ja kohtasimme kyllä ennen kassaa.. Mutta muistan kyllä katseesi..
- silkkitie
Ei. Se oli koomartti ja kohtasimme kahdesti. Arat silmäsi kertoivat että kohtaamisella oli vaikutus. Kiinnostus oli mutta aranpuoleinen. Kyllä sinulla oli valkoinen takki. Ja käsissä aarno kasvi.
Siitäkös mieleni pahoitin kun et aarnoa minuun vaihtanut, kun varresta kerran kiinni pitelit. Tule uudelleen tai soita. Saat kyllä numeroni en sinua linnaan toimita vaan vuoteeseesi kömmin. - Mistäsattuu
Ei vaan porin kauppahallissa tulit vastaan sinä 'valkotakkinen' iso nainen ja sytytit kalsarit liekkeihin.
- sekomeamies
muistan katseesi, oli tulinen ja etumus kovettui. En usko, että vaimoni pistäisi pahakseen jos tulisin "kahville" ampumaan rojut ränniin.
- Silläselväähetkinen
Muistan missä näin ensi kerran menneen talven lumet. Voi yhden kerran. En tee sitä enää.
Henkilökortti jossa yhteystiedot. Kuin allakka siitä selviää milloin sulaa.
- peenoskatteus
Romantikko. Rojut ränniin? Mitä mitä.
- Trioutolempi
No valkotakkinen tässä on tarpeenkin:))
- hanttihomma
En panis hanttiin vaikka panisinkin.
- 35_mies
Koska nähään taas kaupassa?
- Carhucopla
Sori. Olen sokea. Mutta minut tunnistaa valkoisesta kepistä.
Minä taas joudun tunnistamaan henkilön kopeloimalla, mutta en voi enää. Mee too teki sen mahdottomaksi. Nyt jätän tunnistamatta tai sitten saan syytteen kopeloinnista.
Joten koplaan ainoastaan valkoista keppiäni jos koplaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437447
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543713Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu483573- 623328
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/523140- 513024
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod352835Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302484IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1961925- 471551