Minua lohduttaisi paljon, jos tietäisin, että sinäkin kaipaat yhteisiä hetkiämme kauan sitten. Jos luet, kerro jotain mistä tunnistan sinut.
Olen niin yksin vieläkin. En tiedä, tajusitko silloin kuinka rikki olin ja miksi. Olen edelleen. Ansassa enkä pääse pois.
Olen niin yksin vieläkin. En tiedä, tajusitko silloin kuinka rikki olin ja miksi. Olen edelleen. Ansassa enkä pääse pois.
Vastaukset 18
Vanhimmat
anna sinä tunniste, niin vastaan. :)
Jos tunnisteen saan niin vastaan. Muuten en vastaa.
En kyllä koskaan oo kertonut sulle, että täällä käyn.
Miksi oot ansassa?
Niin et kertonutkaan. Eikä sinun tarvitse kertoa myöskään.
Aloittajalle. Rikki oleminen on aika perseestä :/
Tunnisteita? Hmmm.... vuosia, päiviä, kilometreja. Auringonnousuja ja laskuja. Antaa olla, ei sillä ole väliä. Valehtelin, kun sanoin, että .... no mitä minä sanoinkaan.... en muista. Siitä on niin kauan. Kun viimeksi nähtiin.
Ja kyllähän se oli erittäin selkeää, että tiesimme kumpikin, että käymme täällä ja siellä toisessa paikassa muinoin. Siitä kysyit silloin ensin
Luen näitä vieläkin ja mietin sinua useinkin. Kun jää tarpeeksi pahasti kiinni, niin irti pääseminen on erittäin hidasta.
Mul on kaikki hyvin. Rakastan ja olen rakastettu. Mutta ajoittain kaipaan sinua. Olit jotain erityistä ja ainutlaatuista rikkinäisenäkin. Pidä itsestäsi huolta, olet ajatuksissani kauniina muistona, kaikesta huolimatta.
laita kyssärii
On paljon asioita, joita ei voi muuttaa. Tapahtumia, joille ei voi mitään. Pitkiä välimatkoja.
Netti pienentää maailmaa, mutta tuo ihmiset lähemmäksi toisiaan vain virtuaalisesti. Tavallaan surullista sekin
Vielä lueskelen, vaikka ei pitäisi.
Kauniit sanasi eivät tarkoittaneetkaan mitään. Aikaa kauan sitten kaipaan, mutta siellä olit toisenlainen ihminen.
Ensimmäistä kertaa kirjoitin tänne toukokuussa 2014.
Milloin olet ollut häneen yhteydessä viimeksi...?
Me puhuttiin irl neljä vuotta sitten.
Kaipaanhan minäkin. Mutta onko sillä sitten kuitenkaan mitään merkitystä jos kaikki jää vain näin.
Luen minä vieläkin. Ja kirjoitan välillä jotakin..Oon aika-ajoin enemmän ja vähemmän täällä. Jotenkin kirjoitukset täällä ruokkii ajatusten mielikuvamaailmaa eikä se tee hyvää.
Mekin puhuttiin keväällä 2014.Se ainoa puhelu koskaan. Siitä se yhteys alkoi ja heittelehti vuosien aikana tänne.