Mazda 6 etuturvatyynyn toimintahäiriö

Matukanomistaja

Kuinkas monelle muulle tuli samainen kirje koskien Mazda 6 etuturvatyynyn toimintahäiriötä? Mulla Mazda 6 vm 2005 ja tuli tänään kirje, että valmistaja päättänyt vaihdatuttaa etuturvatyynyn kaasunkehittimen valmistajan piikkiin.

4

1122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Shelterstellung

      Täällä Mazda 6 vm 2007. Kirje tuli. Nämä liittyvät japanilaisen Takatan valmistamiin turvatyynyihin. Näitä viallisia turvatyynyjä on toimitettu useisiin automerkkeihin ja kymmeniin miljooniin autoihin. Vaihtorumba jatkunee vielä vuosia.

    • RMB54

      Kaasukehittimiä on vaihdettu kuutoseen jo noin 5 vuoden ajan.

    • sddgsg

      Viime joulukuussa tuli jo omaan kutoseen ja vaihdettiin merkkihuollon yhteydessä. Huollon jälkeisenä päivänä oli kirje postilaatikossa takaisinkutsusta.

    • Kirjettä ei ole tullut.
      Vanhempi Mazda 6 ja turvatyynyn valo vilkkuu melkein koko ajan kun auto on käynnissä ja välillä se valo sammuu. Auto meni katsastuksesta läpi mutta Traficom opetusluvan vastaanottaja keskeytti inssinajon työturvallisuuteen vedoten. Ymmärrettävä syy. Mutta voiko tällainen vika johtua vain löysästä liitoksesta vai oletteko törmänneet johonkin isompaan ongelmaan mistä tuollainen vika voisi johtua? Vika on ollut päällä jo pidempään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      101
      1641
    2. 210
      1517
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      1010
    4. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      990
    5. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      55
      809
    6. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      49
      771
    7. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      49
      765
    8. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      36
      725
    9. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      5
      712
    10. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      54
      702
    Aihe