Taas autouni!

Sillalta ajettiin auto jokeen. Tai ei se ollu oikeestaan mikään tavallinen silta vaan joku sellanen puurakennelma missä on 90 asteen käännös ja kaide. Se oli omituista: auto toisensa perään piti ajaa jonkun tällä rakennelmalla oleskelevan henkilön yli (se oli niinkun ois ollu joku yleinen sääntö tai tehtävä, että näin on tehtävä) tai oisko sitä pitänyt niiku hivutella ja pelotella.

No siinä kävi sitten niin, että me väistettiin (autossa oli ainakin kaksi henkilöä mun lisäks, mä olin pelkääjän paikalla) ja ajettiin vierestä kaiteen läpi. Mä vielä sen ilmalennon aikana yritin laittaa turvavyötä, mut en kerenny mut ei se törmäys sit ollu kummonen. Siinä ruvettiin sitten suunnittelemaan mistä ovesta lähdetään ulos, kun auto alko uppoamaan.

1

308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • A.Jung

      Silta maa-alueiden välillä voi kuvata elämänmuutosta, muutosta ja siirtymistä toiseen elämäntilanteeseen. Saattaa olla, että olet yrittänyt viime aikoina muuttaa kovasti elämääsi(autot), mutta et ole onnistunut tässä muutoksessa. Et jostain syystä ole saanut ankkuroitua itseäsi ja elämääsi uuteen elämäntilanteeseen. Tämän takia keskellä elämäntilanteen muutosprosessia siis siltaa, auto suistuu jokeen. Jos elämäntilanteesi on jatkunut jo kauankin näin, saattaa siis olla että siitä on jo tullut sinulle ikäänkuin sääntö kuten absurdit säännöt unessa . Jopa uni näyttää sinulle säännön tapaan että ihmisen eliminoiminen sillalla on normaali yleinen sääntö. Ihminen sillalla tässä tapauksessa kuvastaa siis sinua itseäsi, ja sitä miten olet jämähtänyt kiinni sille sillalle pääsemättä elämässäsi kunnolla juurtumaan sillan toisella puolella odottavalle kiinteälle varmalla mantereelle.

      Luultavasti kun tulevaisuudessa saat tehtyä elämässäsi onnistuneen päätöksen ja muutoksen, pääset myös unessa ajamaan onnistuneesti sillan yli. Eikä unen ilmiasu näytä enää ihmisiäkään sillalla joiden yli pitää ajaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      23
      3041
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2119
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      66
      1978
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      1833
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1563
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      39
      1336
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1282
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1265
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      111
      1065
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1056
    Aihe