Kuinka pitkiä näissä on jonutusajat? Lähete tehty kolme kuukautta sitten, mutta mitään ei ole kuulunut. Leposyke 45 ja sitten jossain vaiheessa yötä pomppaa 120-150 alueelle ja pysyy siellä tunnin tai kaksi. Välillä noin tunnin nukahtamisesta, välillä hieman ennen heräämistä. Aluksi näitä oli ehkä kerran viikkoon, nyt huomattavasti useammin.Patologiko hoitaa tutkimuksen?
Normi-EKG, veriarvot ja keuhkokuva ok. Paitsi huonoa kolestrolia 5,5, jatkuva tinnitus, (kuulosairaudesta (otoskleroosi) johtuvaa, tai sitten ei). Nyt syke noussut kolmena yönä putkeen, ärsyttää. Uniapnea-tutkimus tulossa, ehkä sieltä löytyy jotain. 51-v mies, 178/87.
Holter-tutkimus, kiireetön lähete (HUS)
Patologi_hoitaa
2
2400
Vastaukset
- Isomyymikki
Ainakin Vantaan puolella kestää. Johtuu siitä, että laitteita on vähän ja moni on jonossa. Yksityisellä pääsee nopeammin.
- jattamari
mulla oli vuorokauden holter tutkimus,siellä yöllä oli suke jopa 26/min,tuli hyvin pian soitto ja selvitykset leikkausta varten,viikkoon ,nyt on parito ja johdot laitettu mutta kipukohtauksia tulee jos vähänkin teen töitä,ylöspäin,johdon pää on liian syvällä sudämessä joka aiheuttaa pulttavan kivun
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482483
- 1801718
- 921588
- 691543
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6925- 80924
- 68871
- 59835
- 61808
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes167784