Nyt olisi Lieksan Lehden tutkivilla journalisteilla näytön paikka selvittää salakalastusjupakkaa. Vai oliko taas uutisoitu Lieksaa liian negatiivisesti, kun Karjalaisen otsikkona oli "Kaksinaismoralismi rehottaa Lieksassa!"
Näytön paikka
fjuyth
5179
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mitään salakalastusta ei ole edes tapahtunut.
Uskaltaako Lieksan lehti puuttua tähän tulenarkaan aiheeseen? Vai kirjoitetaanko vaan edelleen mukavia ja harmittomia juttuja? Karjalainen on selvästi esittänyt haasteen otsikoinnillaan.
Ei tietenkään uskalla, siitähän voisi joku loukkaantua, jos hänestä kirjoiteltaisiin. Hyvä esimerkki Lieksan lehden uutisoinnista oli elisessä lehdessä ollut pahoinpitelytapaus viikonloppuna Icellassa, lehti ei tietenkään maininnut ravintolan nimeä toisin kuin Karjalainen sunnuntain lehdessä. Onneksi meillä on Karjalainen, joka ei kuvia kumarra vaan kertoo tulenaratkin uutiset niin tarkasti kuin voi, muutenhan meiltä jäisi moni uutinen pimentoon.
Myös Karjalaisen nettisivulla kylmää kyytiä: "Lieksan salakalastusjuttu hakee törkeydessä vertaistaan". Mutta jotenkin vaan tutkinta ei etene.
Kukaan jaksa höyrypäiden juttuja tutkia.