YLE ja pappissarjat?

Hieman olen viime aikoina seurannut hieman ihmeissäni ylen ohjelmatarjontaa - pappeja vilisee ruudulla, niin että päätä huippaa. Grantchesterin uusinnat päättyivät ja Isä Brown aloitti, Särkynyt enkeli aloittaa juuri ykkösellä ja Teemalla rikoksia tutkii Isä Matteo... On' yko kaikki saman tyyppiset sarjat esitettävä näin 'klimpissä' yhtä aikaa? Eikö enempi voisi vaihdella eri tyylisiä sarjoja yhdelle ajanjaksolle... Tämä pappissarjojen suma ei ole ensimmäinen krt/esimerkki ylen omituisesta ohjelmasijoittelusta *lol*
9261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Oliskos sitten Aupairit.
Aupairit Lontoossa.
Aupairit Jenkeissä.
Aupairit Australiassa.
Hyvät katsojat.Villi kortti.Pirjo.Marja Hintikka live.Suomi love.
Korkki kiinni.Satapäivää ilman viinaa.Unelmapäivä.Uusi päivä.Sohvaperunat.
Siskonpeti.Studio julmahuvi.Puoli seitsemän.

Tai nämä YLE norjaohjelmat.
Norjaa ristiin.Norjaa rastiin.Norjaa siellä.Norjaa täällä.
Norjan kovin.Norjan heikoin.Norjan vahvin.
Norjalaista sopansotkemista.Norjalaista taikinan vatkaamista.
Norjalaista huutokauppaa.Norjalaista tavaran kierrätystä.
YLE varmaankin ostanut norjan tv tuotannon.

Paras pappiohjelma oli aikoinaan.Italialainen Isä Camillo elokuvat.

Äänestä
  • Isä Camillo oli kyllä hyvä. Niissä leffoissa oli kunnon huumoria.

    Äänestä

Tohon vielä kaikki mahdolliset Englantilaiset saippuasarjat,mitä yle saa vaan hankittua.
Höystettyinä Trivago hotelli ja testivoittaja Fairy mainoksilla.
Samaa paskaa yle tuottaa,kun mainoskanavatkin.

Äänestä
  • LoL Ei ylellä ole muita mainoksia kuin omien tv-ohjelmiensa mainokset.

    Äänestä

Autoliiton rengasmainos.
Kaskilahti & Tamminen mainosti teräväpiirtoa.
Litmanen mainosti jalkapallokisoja.

Yle radio suomi.Taustalla soi Lasse Mårtensonin musiikki.
Onko YLE maksanut Mårtenssonin perikunnalle teostopalkkiot
kyseisen musiikin käytöstä mainoksessaan.
Onko saanut perikunnalta luvan ( Maksettu mainos )
Vihreiden mainos välkkyi uutisissa useita kertoja.

Äänestä

Toissapäivänä oli Ylen tv:n pääuutisissa Polarin sykemittarin pitkä esittely.

Äänestä

Sotaveteraanien keräysmainos.
Kirkon ulkomaanapu keräysmainos.
SPR keräysmainos.

Äänestä

Vähänaikaa sitten YLE mainosti DNA tv sovellutusta.
Lataa tämä sovellus kännykkääsi,niin voit katsoa xxx ohjelmaa,
Osallistu kilpailuun.???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mustaajavalkoista kirjoitti:

Hieman olen viime aikoina seurannut hieman ihmeissäni ylen ohjelmatarjontaa - pappeja vilisee ruudulla, niin että päätä huippaa. Grantchesterin uusinnat päättyivät ja Isä Brown aloitti, Särkynyt enkeli aloittaa juuri ykkösellä ja Teemalla rikoksia tutkii Isä Matteo... On' yko kaikki saman tyyppiset sarjat esitettävä näin 'klimpissä' yhtä aikaa? Eikö enempi voisi vaihdella eri tyylisiä sarjoja yhdelle ajanjaksolle... Tämä pappissarjojen suma ei ole ensimmäinen krt/esimerkki ylen omituisesta ohjelmasijoittelusta *lol*

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu