Olen parikymppinen mies ja olen toivottomasti ihastunut noin samanikäiseen naiseen, joka sattuu olemaan parisuhteessa. Asumme eri paikkakunnilla, joten näemme toisiamme vain koulussa ja asiasta tekee mutkikkaamman se, että kyseisellä naisella saattaa olla tunteita myös minua kohtaan.
Tämä asia raastaa mieltäni sillä, jos hän ei olisi varattu olisin jo kertonut hänelle. Nyt en vain tiedä mitä tässä tilanteessa pitäisi tehdä...
Onko täällä ketään kohtalotoveria, joka on käynyt saman helvetin läpi? Erityisesti haluaisin kysyä niiltä naisilta, jotka ovat varattuina ihastuneet toiseen, että olisiko se parempi mennä ja tunnustaa tunteensa tätä naista kohtaan vai vain yrittää tukahduttaa ne?
Ihastunut varattuun naiseen
MajorProblem
2
191
Vastaukset
Kerro hänelle tunteesi, mutta älä odota mitään. Tuossa iässä parisuhteet vielä tulevat ja menevät, joten voi hyvin olla, että jonkun ajan kuluttua on sinun vuorosi polkea.
- MajorProblem
Kiitos vastauksesta. Joo tuskin siinä mitään menetänkään, jos hänelle kertoisin. Vaikkei hän tuntisikaan samoin niin ainakin saisin asian pois vaivaamasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2689653IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3076836Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?741705Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61421Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.941297- 1091161
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751079Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin41882Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23756MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk313748