perussuomalaisille kertoo ylen tuore gallup. Jytkyä siis pukkaa.
Hyvä niin ; )))
Vihreiltä valuu ääniä
5
92
Vastaukset
- Pusikon.nukkuja
Miten sinä nyt tuollaiseen harhakäsitykseen olet päätynyt? Jos vihreä ei jostakin syystä nyt kannata Vihreitä, niin silloin se ilman muuta siirtyy Vasemmistoliiton leiriin.
- Sala.runk.Kari
Suvakkiunestaan heränneet äänestävät perussuomalaisia ja Ruususet muuttuvat punikeiksi:)
- Poketon
Ei pidä aina paikkaansa: 15-20 v sitten kannatin vihreitä aika varauksetta, mutta sitten alkoi haihattelu ja painopiste siirtyi ympäristöaaiosta siirtyi maahanmuuton puolusteluun, joka ympäristön ja ilmaston muutoksenkin kannalta on haitallista, mutta en siirtynyt vasuriksi, jolla on taustalla vielä pahempi inhotus.
Selvästi vihreiden äänestäjät heränneet :D Vasemmistolle voi hyvinkin käydä samoin. Suomen kansa on heräämässä. Perussuomalaiset tulevat olemaan varmuudella vaalivoittajia.
- Ajat.muuttuvat
Kyllä varmaan vasemmistoliiton äänestäjätkin heräävät todellisuuteen viimeistään siinä vaiheessa kun hallitsemattoman maahanmuuton laskua aletaan tosissaan maksamaan. Kun maahanmuuton mukanaan tuomien sosiaalikulujen lasku kasvaa ja tukien hakijoiden määrä myös kasvaa niin jostainhan on pakko nipistää.
No todennäköisesti maksajia ovat työttömät ja eläkeläiset.
Siis juuri he joiden asiaa vasemmistoliitto on väittänyt ajavansa vaikka todellisuudessa asia onkin juuri päinvastoin.
Nyky vasemmistoliitto ajaa lähinnä vain maahanmuuttajien asiaa. Tästä hyvänä esimerkkinä ulkomaisen työvoiman tarveharkinnan poiston vaatiminen, mikä johtaisi väistämättä palkkojen laskuun ja kotoperäisen työttömyyden nousuun.
Tällaista politiikkaa ei vasemmistoliiton edeltäjä SKDL olisi suin surminkaan hyväksynyt, se kun ajoi oikeasti työttömien ja pienipalkkaisten duunarien asiaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2898284Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1944497Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy302737Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1902563Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171052153- 511696
- 581658
Maailman laiskin eläin: persu
Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s191541Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3431303- 1681298