Miksi hän eikä joku toinen?
Kysymys iltaan
27
816
Vastaukset
- lyhytvastaus
Koska hän on hän eikä kukaan toinen.
- koskakukaan
Muu ei ole hän.
Vastaan tähän vielä myös hieman pidemmin.
Jos tässä haettiin jotain vastausta siihen, mihin asiaan häneen rakastuin, niin vastaus on, että rakastuin hänessä häneen, en mihinkään yksittäiseen asiaan, kuten vaikkapa ulkonäköön tms. Ihmisissä voi tykästyä asioihin ja ihmisiin voi ihastua vaikka juuri nyt ulkonäön tai jonkun muun vastaavan "osa-alueen" perusteella, mutta siihen se sitten saattaa jäädäkin. Juuri tämä erottaa hänet muista. Rakastuin hänessä HÄNEEN. Siihen ihmiseen. Siksi hän, eikä kukaan toinen, koska kukaan toinen ei ole hän.
- knallihattu
Mikään muu ei tunnu yhtä oikeelta.
- knallihattu
mitä jos meidän rytmit onkin ihan pielessä.
- Sydän_tahtoo_hänet
Hän vei mun sydämein..
Sekoitti pään. - Onneli_Räätteenmäki
Se tunne tuli yllättäen ja pyytämättä.... Yritin taistella vastaan, mutta se tarttui kuin kärpäspaperi.....
- aappuak
se toinen oli mahdoton
- Lysten
Tähän toiseen olisi ehkä varaa, häneen ei.
- Närkästynyt
Mikä vastaus toi muka on?
Mä menen nukkumaan. - Mitenjamiksi
Miksi häneen ei olisi varaa?
- Jämptionii
Mitenjamiksi kirjoitti:
Miksi häneen ei olisi varaa?
Se on sellaanen asia, kun johonkin alkaa niin se ei siihe jää! Kyllä
- Tämänkutietäis
No sanoppas muuta..
- Åäöoä
Siihen on todella, todella helppo vastata. En halua kirjoittaa sitä tänne.
- kolahti
En tiedä.
- EiMinuaKiinnosta
En vain tykkää sinusta.
- Miten_on
Onko tämä mieheltä naiselle?
- voihitsinhitsi
Onpa täällä ihania vastauksia tänään. Taitaa olla paljon vaan kaipailevia naisia. Mutta hankalasti saavutettavissa tää palsta jälleen.
- Koo-lta
Hyvin hankalan tutustumisvaiheessa, näin vilauksen hänen sielustaan ..
Silloin suojamuurit oli kaatuneet hetkeksi alas.
Se oli se jotain niin taianomaista, ihmeellistä!
Sixi hän, eikä joku toinen ..
Haluan nähdä uudestaan sitä .. 🙄 - Munamankeli
Siks mää ko mulla on isommat munat kautta pallit kerran ko kokkeilee niin tietää miks ei joku muu, eihän sitä hevillä vaihta Mersua lataan. Ps kiitos viimeisestä.
- kyllädiplomatialle
En ole alottamassa seurustelusuhdetta hänen kanssaan. Hän on lämmin ja älykäs.
- viestissä
Mikähän tässä on idea tarkemmin?
Jaa-a.. En tiiä pitääkö sitä ajatellakkaan enää ketään xP
- Naiseltaeräältä
Hyvä kysymys.. Ehkä jonain päivänä saan vastauksen.
- verkkopaitamies
Match made in heaven. Kemiat vain toimii hyvin yhteen, täydennetään toisiamme... Lisäksi yhteinen harrastus lähentää meitä, ja jos me olisimme me, niin se harrastus voisi ottaa suuren harppauksen eteenpäin. Hän on kieltämättä kiusankappale-pikkumyy-itseilkimys, mutta tykkään siitäkin puolesta.
- Jokuvaanjostainjuu
Rakastan vain häntä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2147294
- 594702
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s434634- 753378
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161985- 301768
Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271756Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹411610- 361527
- 1431287