Kassintarkastus!!

KYLLÄ SAA EURAJOEN PORTIN UUSI KAUPPIAS MENNÄ TAKASI SINNE MISTÄ ON TULLUTKIN KASSIN TARKASTUKSINEEN 😈EI OLE TAPANA RUOKIA VARASTAA EIKÄ MUUTAKAAN😠SIIHEN KAUPPAAN EN ENÄÄ RAHOJANI VIE SE ON VARMA!!!
11801
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tien toisella puolen on edelleen S-market, jossa palvelu on priimaa ja hinnat edullisempia. On leveät käytävät ja lihatiski. Eikä ole mopojonneja pärisyttämässä ja haittoina.

Äänestä

Ite en koskaan näytä kassia. Lidlissäkin oli ja on kai vieläkin mainos kassajonoissa: "avattu kassi on rehellisyyden passi". Itse en koskaan kassia ole avannut, eikä sitä ole pyydetty tekemään myyjän toimesta. Onko siis toi uusi kauppias oikeen tarkistanut kassin??

Äänestä

Kassi pitää näyttää aina ilman pyytämättä, se kuuluu hyviin tapoihin.
Ei se kauppias varkaaksi sinua syytä, vaan yrittää estää ne todelliset varkaat.
Tehän teette palveluksen varkaalle, kun ette näytä kassin sisältöä kassalla? Pitäisi se jo ymmärtää itsekin pikkuhiljaa.

Äänestä

Ite en näytä lainkaan. Ei missään kaupassa koskaan sitä ole tarvinnut tehdä. Varastamisen syy on huonot palkat.

Äänestä

Hyvä on Eurajoen kateellisimmankin miehen taskut tarkastaa. Ruokahalu kun kasvaa syödessä, pikku petoksista näpistyksiin ja ympäristön turmelemiseen. Tyhjällä yhdistelmällä on mukava ajella yksityis ajoja!

Äänestä

Kenenkään ei tarvitse näyttää kassejaan. Pitäkää kulkuset housuissa, älkääkä esitelkö niitä, vaikka kauppias pyytäisi.

Äänestä

Olis pitänyt viedä takahuoneeseen ja tarkastaa peräreikä oletko sinne jotakin laittanut. On aivan oikein tarkastaa asiakkaan kassi, kanariansaarilla käydessäni siellä kauppaan mentäessä kassit piti jättää kaupan ulkoeteiseen.

Äänestä

En kassia näytä missään ikinä. En tähän astikaan ole näyttänyt. Satuile vain noita juttujasi Kanarialta. Itse todellisuudessa siellä käyneenä ei ole ollut moista kassipelleilyä

Äänestä

Kuka korvaa, jos ulkoeteiseen jätetty kassi varastetaan. Ootko sie vähäsen pöhkö??

Äänestä

Kassit laitetaan narikkaan samalla lailla kuin takit saat kuitin jolla lunastat kassin.

Äänestä
  • Ite en koskaan jättäisi kassia narikkaan. Muistan kerran yhdessä yökerhossa raumalla, kun jätin takin taskuun 50e setelin. Onneksi loput rahoista oli rahapussissa ja se tietenkin mukana yökerhossa. Alkoholia en käytä, joten selvinpäin. Kotiin lähdettyä huomasin heti takin narikasta haettuani, että 50e seteli varastettu. Portsareista joku pölliny ja varmaan osti sillä rahalla itselleen jotain steroideja.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kypsä62 kirjoitti:

KYLLÄ SAA EURAJOEN PORTIN UUSI KAUPPIAS MENNÄ TAKASI SINNE MISTÄ ON TULLUTKIN KASSIN TARKASTUKSINEEN 😈EI OLE TAPANA RUOKIA VARASTAA EIKÄ MUUTAKAAN😠SIIHEN KAUPPAAN EN ENÄÄ RAHOJANI VIE SE ON VARMA!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu