Hejsan!
tulemme pienryhmällä täält länsirannikolta havulinnun jahtiin Taivalkosken pohjoislupa-alueelle heti aloitusviikolla.
Poikien kera kysyttäisiinkin paikallistuntemuksen omaavilta jahti-ihmisiltä, että onhan pesintä onnistunut hyvin tänävuonna? ja kanta vahvistunut viime vuodesta, joka oli kyllä antoisa pohjolanmetson osalta, jota pyydämme koiriemme kanssa alinomaan pelkästään.
Toivottavasti saamme matkailuautot samoille alueille leiriin ja kotateltat asetettua paikkaansa jo alkuviikosta, yritetään infota kuulumisia ja päivittään tilannetietoja jahdin edetessä..
Kolmisen viikkoo olisi tavoiteltava aika viettää komeilla metsästysmaillanne, tokikin koirat vaihdamme viikoittain, koska kilometrejä tulee varsin runsaasti ja ne vaaramaisamat ovat kuluttavia kerrassaan.
Onko hyvin metsopoikueita?
Göransson
1
287
Vastaukset
- kakskakskakkoseen
no missä se teijän leiri on? eipä oo näkyny t-koski mustavaara välillä rantaruohtalaisia ku oon päntijönnään kulukenu metällä. 6 mehtoa oon ampunu jq muutaman teeren tänäaamuna sain kolome soitimelta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1003637
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413173- 2232765
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?382339- 351656
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?241476Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411466- 141351
- 141304
- 221261