Köyhien kauppa.
Ekotorilla alehinnat
Rikasmies
17741
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
minulla on palkka 5200 eur/kk, joten olen rikkaampi kuin suurin osa
meillä on mm. 62000 eur maksava auto, ja loma-osake espanjassa
köyhät eläkööt omaa säälittävää elämäänsä
Muutamassa vuodessa autosi arvo on enää muutamia tuhansia ja espanjan loma-osaketta et saa kenellekään kaupaksi. Kulut silti juoksevat molemmista.
Saatatpa olla vailla työtäkin, koska asenteinesi et varmaan ole suosittu työpaikallasi.
Sitten oletkin omien määritelmiesi mukaisesti köyhä. Todennäköisesti myös vanha, sairas ja yksinäinen.
Mietipä sitten elämääsi uudemman kerran. Menikö ihanasti?
Oletko olevinaan parempi?
Ei kellään opella ole 5200€. Joten höpö höpö.
Ekotorilla käy rikkaat ostamassa tavaraa, koska ovat niin pihejä, etteivät halua ostaa oikeista kaupoista. Lisäksi joitakin kiihottaa katsella ihmisiä, jotka on pakottu tekemään töitä ilman palkkaa.
Varsinkin naisihmiset jopa huohottavat hienovaraisesti hiipiessään ympäri ekotoria. Keskisormitestillä voisi todeta urogenitaalien olevan täysvalmiudessa aktiin.
onhan ekotorilla tehty vauvojaki - ihminen toisen sisään.
Suapiko siellä myytyä akan pohjammualle?
entä onkos siällä myytävänä kääteetyjä kortsuloita?
Onko tamppooniloita kans?
Ekoooootoriiiii..............
onko sisäilmaongelma hoidossa vai onko ihan sama jos 9e kaverit sairastuu aina tulee uusia tilalle!
Pihamiehet saa raitista ilmaa, ei tarvi koko ajan olla sisällä. Niin, ja uusia 9e orjia tulee jonoksi asti. Kyllä Ekotorilla menee hyvin. Tulot ovat tuplaantuneet taas kerran ja ensi kesän lomat on jo suunniteltu johtohahmoilla.
Pihamies on ihan pihalla.
Nosto..
Tämä on kuuma aihe. Mikä on parhain löytösi ekotorilta?
tänään taas reippasti marssia ekotorile pihamiehen töehin tuppuralasta, ei haittaa vaikka sataa.9e hyvä palkka kun saa vielä peruspäivärahankin
Sulla on oikea asenne! Pihamies tarpoo säässä kuin säässä, työt sujuvat laulaen. 9 euron palkka motivoi ihmisiä uskomattoman hyvin.