Söpölle aurinkoa

Mulle ei kelpaa kuin se söpöin ja turvallisin. Eikä mulla ole mahdollisuus saada sitä, koska en ole sen veroinen. :) Ihanteet on korkealla ja yksinkin voi olla, kun muu ei kelpaa.
9601
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Koiranpentuko?

Äänestä
  • Omahyväisyys, itsekritiikin puute, oman edun tavoittelu ilkeys jne on ahdistavaa ja vastenmielistä.
    Ihmisen paras ystävä on kiltti ja lojaali eikä takuulla mitään noista. 😍 sillekin

    Äänestä

  • öpjui kirjoitti:

    Omahyväisyys, itsekritiikin puute, oman edun tavoittelu ilkeys jne on ahdistavaa ja vastenmielistä.
    Ihmisen paras ystävä on kiltti ja lojaali eikä takuulla mitään noista. 😍 sillekin

    Sekava tarvitseekin söpön ja turvallisen. Ihmisen paras ystävä on ihminen.

    Äänestä

  • sldkfsldkj kirjoitti:

    Sekava tarvitseekin söpön ja turvallisen. Ihmisen paras ystävä on ihminen.

    Sehän oli ”söpöin ja komein” kun sä stalkkasit mua Mersussa😘😻.

    Äänestä

Miksi et voi saada sinun söpöä?

Äänestä
  • Johan tuossa jo joku tiesi kertoa, että olen sekava. vaikka oikeastihan aloitus kertoo todellisuudentajusta kun ei elättele liikoja kuvitelmia.

    Äänestä

Ihana, vaalea Tuula-söpöliini.
Kun mahakas aatelisherrasi suuntaa Porvooseen,
tule luokseni pienen poikamme kanssa!

Laitetaan poika nukkumaan,
ja sinä voit hieroa pallejani, rakas!

Oma aurinkoni, jonka Tahkovuoren rinteestä 1998 löysin.
Myöhemmin syksyllä köllimme yhdessä Floridan auringossa,
toisistamme nauttien!

Söpö Tuulani. Muistatkin:

https://www.youtube.com/watch?v=v4yOa3tBrB8

Äänestä
  • Ei mia on kateellinen.

    Kateus vie kalatkin vedestä.

    Äänestä

  • Timonlompsa kirjoitti:

    Ei mia on kateellinen.

    Kateus vie kalatkin vedestä.

    No mä en oo ainakaan ”ei-Mia”. Mun mielikuvitus ja hermot ei riittäis tommoseen nikkiin. Mut niin, kuka haluis kaksnaamasen kiusaajan? Jos se sut huolii, niin onnee! Tehän voisitte rekisteröidä parisuhteen T-miehen kanssa💞

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


näkevänäkeenäin kirjoitti:

Mulle ei kelpaa kuin se söpöin ja turvallisin. Eikä mulla ole mahdollisuus saada sitä, koska en ole sen veroinen. :) Ihanteet on korkealla ja yksinkin voi olla, kun muu ei kelpaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu