olen tapaillut tässä vähän aikaa henkilöä ja hän on tosi mukava! mutta on ongelma.. tuntuu varmasti naurettavalta mutta.. hän käyttää kieltään aivan kamalasti kun suutelemme! välillä hän vaan tönii kieltä suuhun eikä huulet edes kosketa. en tiedä mitä kielelle välillä pitäisi tehdä..
liikaa kieltä!
kieli
54118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Voit kokeilla seuraavaa: voitele oma kielesi löysähköllä omalla ulosteellasi. Tämän luulisi auttavan vaivaan. En ainakaan itse tunkisi enää kieltä suuhusi, koska maku on niin paha.
En ole koskaan suudellut, mutta minustakin tuo kuulostaa tökeröltä. Näytä sille joku kerta millaisesta suutelusta pidät. Sun täytyy neuvoa sitä, jos haluat tilanteen muuttuvan. Älä moiti sitä, mutta ole rehellinen. Kehu kun menee oikeaan suuntaan. Kyllä se siitä!
aivan vitusti suuhun ja sylkäse naamalle,kysyt et onko mukavaa.
Laita se nuolee reikää. Vaikka perseenreikää. Ei tollasesta mulla olis muuta käyttöä.
Ite en suutele idioottien kanssa.
..Mut ainahan voit kertoa..
Sun kaveri ei varmaan tiedä ettet sä tykkää sen tavasta työntää kieltään sun suuhun noin. Jos se tekee sen taas, sano sille 'Ei noin', ja heti sen jälkeen suutele sitä niinkuin sä haluisit sua suudeltavan. Jos se ei opi, niin se on tyhmä, ja se tuskin tulee oppimaan mitään tärkeämpiäkään juttuja. Mutta jos se oppii, niin siinä on ainakin vähän potentiaalia isompii juttuihin.