Päällekkäin nukkuva pariskunta.

Oletteko törmänneet? Varmaan virittää pitkän keskustelun tämäkin aihe.
7219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Onko todella omassa elämässä jo kaikki pantu,niinsanotusti likoon,kun tähän aloituksen tuomaan
mielipiteeseen olet päätynyt?
Jos minua alkaisi moinen kiinnostaa,tilaisin kyllä ajoissa ajan alansa tuntevalle lekurille!
Sinun oli aloitus ja minun on oma elämäni!
Kaiketi,et ole se joka kuljettaa omaa ketjuaan,vain omatakseen näppäidenkäytön??

Äänestä

Harva kirjoittaja törmää kehenkään nukkuvaan. Tosin joskus joku humalikko on sammunut maantielle ja auto on häneen törmännyt tuhoisin seurauksin, mutta yksin ovat nämäkin nukkuneet.

2Äänestä
  • Todella Makriina!
    Minulla oli työkaveri Tampereella ja hän oli törmännyt sammuneeseen mieheen pimeässä,joka makasi sammuneena ajotiellä.

    Hän työkaverini joutui koko ajan syömään masennuslääkkeitä:
    Hän koki sen juopon elämän kuoleman omaksisyykseen.
    Hän kävi terapiassa ja hän sai apua!
    Se omanpään sisäinenviestintä ei olekkaan sitä helpoina lajia,mitä tulee todella järjenkäyttöön?

    Äänestä

  • rituliini_38 kirjoitti:

    Todella Makriina!
    Minulla oli työkaveri Tampereella ja hän oli törmännyt sammuneeseen mieheen pimeässä,joka makasi sammuneena ajotiellä.

    Hän työkaverini joutui koko ajan syömään masennuslääkkeitä:
    Hän koki sen juopon elämän kuoleman omaksisyykseen.
    Hän kävi terapiassa ja hän sai apua!
    Se omanpään sisäinenviestintä ei olekkaan sitä helpoina lajia,mitä tulee todella järjenkäyttöön?

    Enpä soisi kenellekään tuollaista kokemusta.
    Monet itsemurhaajat tekevät tahallaan toisen osapuolen loppuelämän järkyttäväksi ja traumaattiseksi, kun ajavat autollaan päin rekkaa ja aiheuttavat kuolemankolarin. Monesti olen ihmetellyt, pitääkö autokin ottaa mukaan rajan taakse.
    Toivottavasti työkaverisi on toipunut.

    1Äänestä

Se oli siinä ja siinä ettei olisi sisaren kanssa törmätty kun polkupyöräreissulla maaseudun sydämessä ängettiin maatalon ihan peräkamariin asti tietä kysymään. Ovet oli auki ulkoa perälle asti joten itsekin vanhoina maalaisina vain koputeltiin oviin ja edettiin kunnes jostain joku ääni kuului.
Kamarissa isäntä ja emäntä makasivat parivuoteella, emäntä nousi istualleen, siinä seisottiin ja noloina vähän kysyttiin mihin risteävä tie veisi jos sinne käännyttäisi. Hän neuvoi meitä siinä ihan kuin olisi siitä sängystä neuvonut ennenkin, kiitettiin ja poistuttiin. Pihalle ja tielle kun päästiin niin tuumattiin että olipa onni ettei rynnätty koputtamatta ja olisivat olleet vaikkapa päällekkäin.
Sinäkin kesänä sisaren kanssa pyöräiltiin noin parituhatta kilometriä. 😏

1Äänestä

Varmasti yllätyksenä aloittajalle että noin läheltä tärppäsi, kun Himmelsauge siskoineen olivat vähällä törmätä päällekkäin makaavaan pariskuntaan.
Se että päällekkäin makaavat nukkuisivat se olisi kaiketi kuitenkin erittäin harvinaista.

1Äänestä

Junassa on nukuttu kerroksittain, mutta kotona kerrossänky ei toimisi, sillä kumpikin tekee yöjuoksuja toilettiin ja miten sitä nyt kiireessä ja yläsängystä......ei ei vaarallista saattaisi olla.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


kapeaa kirjoitti:

Oletteko törmänneet? Varmaan virittää pitkän keskustelun tämäkin aihe.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu