Moi! Missä kannattaisi Joensuussa asennuttaa bmw e36:seen paukkuputkisto? Ois tarkoitus laitattaa suoraputki koneelta ja päähän iso pörinäpönttö. Ääntä pitäs saaha mahd paljon. Kertokaa edulliset asennuspaikat. Niin ja auto 1.6 litraisella bensakoneella.
Bmw iso putkisto
Teinikikulirules
12487
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Hyvä hyvä!
Purkupojat on bemareiden merkkikorjaamo, vie sinne ja pyydä tekemään paalaushuolto.
Olisko sulla antaa osoitetietoja? Sieltä varmaan saa myös tarvittavat osat? Harkinnassa on myös jos vetäis putken suoraan konepellistä läpi.
Lylykoskentiellä muistaakseni. Kun pyydät täyden paalaushuollon niin ei ole huolta pakoputkista, kaikki sisältyy samaan. Suosittelen täyttä paalaushuoltoa kaikille bemareille, nostaa auton arvoa ja suomen autokannan tasoa huomattavasti.
Pienen pippelin kanssa ei kannata hankkia järeää putkistoa, koska väljään on ikävä lykkiä.
Taitaa puhua kokemuksen syvä rintaäääni...!
Meilläpäin pakoputket on kuulemma tehty vesiränneistä jonka takimmaiseen päähän hitsattu megafonin virkaa täyttämään venäläinen sinkkisanko. Luonnollisestikin sen pohjaan on ensin leikattu ränniputkeen sopiva reikä. Hyvin toimii! Testattaessa äänenvoimakkuutta, kyläläiset kertoivat kuulleensa vähälle jääneiden kusipäitten p-marin tyynenä kesäiltana jo kymmenen kilometrin päästä.
Halavalla syntyy pakoputki on on oikeat tarvikkeet ja ääntä riittää varmasti!
Tästä se lähtee:
https://www.byggmax.fi/katot/rännit-ja-kourut/syöksytorvi-musta-p26046
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSHPKO8zvF1Oa0IsqpTTlXBVYwCIKyqfiwuPKNWZmWsfm6VZib5sg
Kysäisepä T:mi Juuso Väänänen, varmasti hitsailee niin että vuotaa.
Mistäs tämän Juuso Väänäsen tavoittaa? Tarve ois saada jo vkonlopuksi ääntä autoon. Väliaikaisesti porasin pakosarjaan reikiä, että hieman ääntä kuuluu. Tuntuu vaan vaikuttavan tehoon, mistä lie johtuu.
Kyselepäs mopoikäisiltä teinikikuleilta. Ne tietää miten hermosahaan saadaan mahdollisimman vittumainen ääni.
Hyvä hyvä!