Vieläkö joku kunnioittaa näitä mätäperseitä mitä nykyisessä eduskunnassamme on edustajina?
Onko enää miehiä ollenkaan tuolla virkapaikoilla, kun nämä naismaiset homppelit ja muut epäkehittyneet aivopaskat valittavat että ovat joutuneet naisten ahdistelun kohteiksi?
Mielestäni tuo sekasikiöporukka pitisi nyt saada vaihtoon ja tilalle semmoisia mitkä eivät turhista ulise vaan hoitaisivat niitä asioita mihin heidät on sinne valittu. Maastamme on tehty tekemällä hölmölä ja jolle kohta kaikkinauraa ja pitää tätä maata jonain hölmölöitten hölmölänä.
Mihin ollaan menossa
5
3505
Vastaukset
- reformi
Kuka hlvetin idiootti tätä täysin köyhien ja pikkutuloisten verohelvettiä vaivaantuu puolustelemaan?
Onpa röyhkeää , ettenkö sanoisi peräti ryöstämistä, sillä alle 10 vuoden ikäinen vähäkulutuksinen pieni auto, josta "autoverona" mainostettu pakkorahastus oli aluksi 29 e, mutta nyt yli 158 e!
KENENKÄS PRSEESEEN NEKIN RAHAT SAADAAN TUHLATTUA?
Maanteitä ei saada kuntoon, joten joku valtava rahansyöppöreiköhön tähän maahan on ilmaantunut... Mikä?
Turha bernerin mistään ilmastonmuutotorjunnasta sähköautojen varjolla puhua, JO EI KYKENE EDES PUUTTUMAAN TODELLA SAASTUTTAVAAN LENTOLIIKENTEESEEN - todellinen-saastuttaja
Flightradar24.com kirjasi yhteensä 201 157 konetta ilmassa yhden ainoan vuorokauden aikana 29 kesäkuuta. Eipä tarvitse sitä suut väärinä voivoteltua ilmastonmuutossyytä siis kauempaa hakea.
Lentoliikenne vain on niin valtava rikkaiden rahasampo, ettei siitä suurena saastuttajana haluta edes mainita yhdessäkään ainoassa ilmastokokouksessa.
Turha siis salenkaan vaatia "joka ainoaa" torjumaan ilmastonmuutoksia. Aloittettakoon ihan ensimmäisenä hiljaisille ja puhtaille alueille vuorokaudet ympäriinsä suoraan taivaalta kylvettävän lentopsan ja hlvetinmoisen mölyn poistamisella. Ja luonto kiittää. - tämä-faktaa
Vihreillä ei mitään realistista käsitystä asiasta ole, sillä 30-40 km päässä vantaan kentästä laskeutuvien koneiden korkeus on joinain päivinä alle 500 m, tavalllisesti vähän päälle 500 m.
Lentopska ja METELI, jonka on tutkimuksissa todettu aiheuttavan haittaa terveydelle, ei taatusti leviä edes mihinkään, kyllä molemmat saastuttavat alapuolella asuvat.
Lisäksi lentoliikenne on siirretty juuri puhtaille ja hiljaisille aluille, joita paskantärkeilijät hurskastelevissa juhlapuheissaan pitävät tärkeinä säilyttää, muka.
Poliitikot suut vaahdossa hurskastelevat ilmastonmuutoksen ehkäisyä, Lopettakoon siis esimerkkinä lentelyn kaiken maailman kissanristiäisissä. Kokouksetkin voitaisiin nykytekniikalla pitää etänä.
Ko - Anonyymi
VasemmistonNaisten orjana äänestän Vasemmistoliiton Feministejä.
tämä orja-raimo on VasemmistoNaisten perseennuolija. - Anonyymi
Ei kukaan kunnioita mätäperseitä,
persuthan on vaan vätyksiä,
jotka ovat hinkanneet housunp*rsettään liian kauan eduskunnan tuoleihin veronmaksajien rahoilla saamatta mitään hyödyllistä aikaan,
mutta koska ääliöt eivät Suomesta lopu,
persujen farssi eli ääliöitten vedätys tulee jatkumaan. Ikävä kyllä.
Kaikkea muuta vastaan voi taistella paitsi tyhmyyttä.
Tyhmää ei mikään voi estää äänestämästä persuja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1493989Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso123631Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai522989Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122972Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1452561- 572321
Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist261858"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1071475Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es631344Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t391213