Onko siellä töitä, lastentarhanopettajalle tai sosionomille. Millainen asuinalue on Säyneinen?
työpaikkaa Juankoskelta
11
790
Vastaukset
- Juicy_Fruit
Säyneinen!? Tapahtumarikasta ja luonnonläheistä meininkiä...
https://www.murha.info/phpbb2/viewtopic.php?t=14707
https://www.murha.info/phpbb2/viewtopic.php?t=14706
Vieläkö kiinnostaa?- Anonyymi
Sääneesessä parraat eukot
- Tollotomi
Juankoskella asuu vittumaisia ihmisiä. Kyyläävät toisten asioita.
En suosittele.- myösvolvobilar
ei sillä oo kuin yksi ,vitumainen akka. ajelloo volvolla
- PIRISEE
PUOLET PIRISIÄ
- Jekku7
Säyneinen on nähdäkseni pieni, kuihtuva kylä. Taloja on myytävänä useita jos on muutto- ja ostohaluja. Kylässä yksi kauppa, joka hintatasoltaan kallis, ettei siinä kannata käydä ja varsinkin, jos on muuta ajoa toisaalle lähes päivittäin. Juankoskesta en tiedä, muuta kuin, että paljon vuokra-asuntoja pistää Niiralankulma purkuun.
- Säyneiläinen
Säyneinen on kaunista seutua suorastaan laaksomainen. Mäkien ympäröimänä Säyneisessä harrastuksista tekee vähintääkin vaativia juoksusta ja pyöräilystä. Valaistut hiihtoladut kirkolla. Kesäteatteri ja iltatori ovat tapahtumia jolloin kylä kokoontuu. Metsästys ja kalastus kovassa huudossa. Pisankoskeen istutetaan joka vuosi lohija. Luontokohteina suurimmat on Pisa ja Kypäräinen. Pitsalla näkötorni. Jääkiekkokaukalo on talvella säyneisen sydän. Kauniilta paikalta ostat talon, mikäs siinä on asustella.
Katohhan niät! Omppaan joku yltijömyöntteinennii eksynnä palstalle:D Liekkö ihan keenimuttaatijo sattunna tälle kirjuttajalle ku eehän tiällä niä millonkkaa muutaku haakkumista ja molluuta:D:D
- Säyneeläinen
Kyllä olen viihtynyt jo 10v. Täällä on monen ihmisen koti!Täällä autetaan mielellään naapureita, jutellaan kuulumiset jos olet koiraasi ulkoiluttamassa! Saat autosi korjaus palvelua, autetaan lumitöissä talvella ja saat apua vaikka lakiasioissa! Päivähoitoa Säyneisen kylälläkin ja kouluun kyyditys! Toimiva kauppa,ja apteekki! Jos kiinnostaa muutta maalle,niin SUOSITTELEN! Terveyspalvelut 20 km.päässä ja tarvittaessa olen saanut apua myös KYS:teriltä! Tervetuloa!
- löytyytöetä
kartonkitehtaalta aena suap töetä muut vähä hiljasempia työllistämmää
Ka siinäpä tullii tämämpäeväne vitsilläjjääs:D:D Kyllä myö savolaeset ollaan tämän muan parraeta huumorimmeisijä:D:D:D
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869