pitäisikö aloittaa adressi rehtori takaisin virkaansa hoitamaan?
rehtori takaisin
rehtorinpuolesta
27737
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
ehottomasti!
..ei #Iltisken provosima media saa johtaa kuntaa!
Rehtori takaisin heti! Onko koko Suomi tullut hulluksi?
on! ja osoittaa mikä on taso!
.. eikä häiriö- oppilaitten käytös saa johtaa potkuihin!, ei potkuilla haavoja hoideta!
Erotetaankin kunnanjohtaja ja otetaan rehtori takaisin!
ei vahinkoa!
pitäs ny herratune vetää itsekin johtopäätökset..
Konttilassa läksiäiset ja kuntaviiri käteen!
tyypillistä kärsä-politikointia, pisteet illaksi kotiin!
Keskusta tuottaa aina ja vain negatiivia kuntaan!
..siksi nuoret häiriköi, eivät #arvosta kunta aukroteteettiaan!
.. onko enää pahempaa kunnan taholta, kuin syyllistää syytöntä ei #Rehtori varmaankaan ole opettanut kopeloimaan tyttöjä välitunnilla?
..ja himot neon tytöilläkin..
.. jos oppilas tarjoo opettajalleen "sisu-rasiassa lampaanpapanoita, niin onko se opettajan syy ja pointti erottaa opettaja koulusta?
.."sokiareettakin näkee, jos Rehtori erotetaan seon sitten #veet-irti!
..tällaisessa tapauksessahan pätee syvä kansan-viisaus; " yrittänyttä ei laiteta, suomeksi; annetaan Rehtorille jatko-aikaa osoittaa, että parempaan suuntaan mennään, selvää lienee, ettei kukaan odottane tilanteen parantumista, ja ettei koti-kasvatuksen aikaansaama vinoutumaa, korjata hetkessä!
tällä hetkellä tänään, Kärsämäen kunta-halinnon #arvostus on syvällä, odotamme #nousua!
Rehtorilla on jo ennestään monta suullista ja kirjallista varoitusta. Ehkä vaihtamalla paranee?
mistä on annettu aiemmin?
Varoituksia on vuodesta 2007 lähtien. Syyt näkee kunnanhallituksen huomisen kokouksen esityslistasta. Huutamista, kiroilemista, halventavaa hlökunnan puhuttelua ja muuta epäasiallista käytöstä julkisessa paikassa sekä oppilaiden kuullen. Nämä siis suoraan esityslistasta.
Epäasiallista käytöstä ja -sanoja. Tuomareina niitä, joiden ansiolistalla on "hiukan" muutakin kuin suusta päässeitä rumia sanoja (MO, VN, KHO).
hyjuvakomenta, mitä siis joku Rehtori painaa tuollaisen kuntahallituksen edessä, kun ei Suomen korkeimmat laki-instanssitkaan painanut yhtännmitään!
ei siis kestännyt Rehtorin jatkuvaa kiusaamista, sitähän nämä sexuaallisuuteen heränneet oppilaat tekee.
eihän heitä pidätä mikään, ennen, kun oli leikkaamattomiakin oria pellolla, kun puitiin viljaa, ja olivat lähellä tamaa niin ei kun hommiin länget kaulassa ja reki perässä, siinä orin-omistajalle oli täysi työ ehkäistä toimitus ja kun sai sen tehtyä, niin ori juoksi vielä piilaukkaa pari kierrosta pitkin peltoa ja vielä sittenkin patukka paukutti vasten mahaa..siinei omistajan huuto ja kiroukset menneet orille tajuntaan.
kiimalla on nostattava voima
Kyllä ehdottomasti eihän tossa ole järkiä nimeksikään.