Wallander keskustelee ex-vaimonsa kanssa ja tämä onnittelee tyttären pääsystä poliisiksi.
Mikä Wallander elokuva?
1
121
Vastaukset
- stardustO9
Aivan ensimmäisessä Wallanderissa Ennen routaa (Innan frosten) elokuvan alkupuolella vaimo soittaa kysyäkseen, onko Linda jo tullut. Kiistelevät päivästä, Kurt on sitä mieltä että se on huomenna, eikä usko ehkä siksi koska vaimo kuullostaa niin känniseltä. Sitten vaimo irvailee, että mahdat olla ylpeä kun tyttärestäsikin tuli poliisi.
Kurt sotkeentui päivämäärissä ja oli lähdössä Tukholmaan hakemaan Lindaa, mutta valmistujaiset olivatkin jo eilen ja Linda on tänään aloittanut työnsä Ystadin poliisiasemalla.
(aloin juuri katsomaan, kun en olekaan nähnyt tätä jaksoa pitkään aikaan.)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663372Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433167Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222668- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä861477- 391320
- 821189