Olisi kiva kuulla jos joku on ollut samassa tilanteessa. Eli kumman sinä valitsit suzuki vitaran vai subaru xv:n. Vitara tulisi 1.4 litran turbomoottorilla. Subaru xv 1.6 litran moottorilla. Kumman tahansa valitsenkin niin asennutan webaston kauko-ohjaimella. En laita heikkotehoista säteilylämmitintä.
Vastaukset 8
- Yötjapäivät
Tottahan tuo Subaru on ihan eri laatuluokkaa, kuin sukisuki.
- Kumpikin_OK
Itselle Subarun CVT vaihteisto oli kryptoniittiä. Muutenhan Subarut yhtä laiilla kun Suzukit ovat olleet kestävän maineessa, Subarut jopa tiettyjen mallien osalta ihan käsitteitä.
Silti, maallinen kunnia on tässäkin katoavaista: http://www.thedrive.com/the-hammer/9423/the-quality-question-why-has-subarus-reliability-gone-downhill
Subarut näyttäis olevan himppasen kalliimpia: http://www.subaru.fi/about-subaru/Information/pricelist/
Yhtä kaikki, kun uskottavaa nelivetoa haluaa tässä kokoluokassa niin noistapa joutuu valitsemaan. Kumpaan hyvänsä päädyt, niin lopputulokseen olet varmasti tyytyväinen
https://www.youtube.com/watch?v=wYWcPFd5-v4 - Juusso
Hiljaista on tällä palstalla. Auto on nyt ostettu vähän käytettynä ja hyvältä tuntuu. Suzukissa viehätti erityisesti turbomoottori ja sisätilojen selkeys. Valinta kohdistui kuitenkin subaruun kun löysin mielestäni hyvän yksilön vähillä kilsoilla. Tällä mennään seuraavat vuodet.
- Kumpikin_OK
Congrats!
Itselle Vitara oli ensimmäinen automaatti, ensimmäinen neliveto sekä ensimmäinen turbomoottorillinen auto. Vuoden ajelun jälkeen tuntuu sille, että automaatista ja nelivedosta tuskin tulee luovuttua koskaan. Pistäppä joskus käyttökokemuksia Subarun osalta!
- 2.0XV-18
Hiljaista on sen vuoksi, koska ne, jotka Subarun tai Suzukin oikeasti omistavat, kyselevät asioista aivan eri palstoilta, kuin Suoli24:lta Tämä palsta kun on varattu teikikikkeliprovotrollien aivopieruille.
- mffgg
mikö vuoiapalli
- Mietityttää
Subarun ohjaus on hivenen parempi mitä Vitaran. Vitaran ohjaus on kummallisen epämääräinen eikä ole suuntavakaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791329
- 851236
- 96977
- 48823
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40723Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30528Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44488Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33465