Täällä käyt lukemassa

Insomnia_

Miten minusta tuntuu, että saat paremman olon, kun tuotat muille tuskaa. Näin monta asiaa silloin heti, mutta olin aseeton.

12

600

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Julkista

      palstaahan voi kuka tahansa lukea, vai eikö sinun mielestä.

    • Lukijastataastuntuu

      Että aloittaja haluaa tuottaa tuskaa jollekin vittuilemalla kaikesta, siitäkin että joku käy näitä lukemassa, tuskin lienee kiellettyä häneltäkään, kuka sitten lieneekään. Ihmetyttää vain kun katsoo kellon aikaa että kukaan jaksaa tuohon aikaan olla täällä ilkeilemässä.

    • Helppoheikkiolet

      Mieti itse kelle kaikille olet mielipahaa aiheuttanut! Ihan omilla toimillasi. Ja kaikesta vedätyksestä puhumattakaan. Kuinka montaa olet huijannut?
      Omatunto? Ei sinulla ole.

    • AamunAhdistujille

      Tämä ei ole kohdistettu kellekään, vaan kaikille teille aamun ahdistujille.

      Ihminen vastaa omista tunteistaan. Täällä saa puhua ja osallistua. On todennäköisempää, etten ole hän kaivattusi vaan joku ihan täysin muu. Olemme ihmisiä, eikä nämä tunteet mitä tunnemme ole mitenkään poikkeuksellisia näissä tilanteissa.

      Ihastus, rakkaus, epätoivo kun mikään ei etene, alun jännitykset, hymyt, katseet, epävarmuus, uskalluksen puute ole mitenkään etene, pettymys kun toinen ei tunnekaan samoin. Rankkaa, joskus palkitsee lopussa, aina ei. Tunteet on sellaisia.

      Eikä se parisuhde aina helppoa ole, vaikka senkin saisi alkuun ;-) Täti-ihmisen lempeä suositus on, että jos on aivan liian rankkaa ihastua ja rakastua, kannattaa keskitttyä ensin itseensä. Hakea tasapaino ja tyytyväisyys elämään ensin omasta itsestään.

      • Monineuvoinenko

        Setä onkin taas täti 😂 onko oikein mekko päällä?


    • Huomaatko

      Teet itse aivan samoin mistä toista syytät.

    • UnCulturel

      Minulla on selkeä Huora-Madonna kompleksi. Mikä ei tietenkään ole mikään tauti, vaan hyvä terveys.

    • En ole aikoihin käynyt lukemassa kirjoituksia, pitkästä aikaa ajattelin kirjoittaa palstalle.

    • Liikaapaijaudta

      Lopeta se omien tunteiden luokittelu,lohkominen ja oikeutus johonkin tiettyyn tunteeseen.
      Alkaa tuntumaan oikeasti elämältä eikä pelkältä tunnekuohulta.

    • järjelläyritettyä

      Palsta on tuskainen, koitan olla kirjoittamatta liikaa etten vaan tuota tuskaa jos sinut tai vaikka vaan minut jollain ilveellä tunnistetaan. En tiedä, vaikka täällä olisi, minkä viestin takana lymyää, millä mielellä lymyää voi olla ettei olekaan ehkä jos onkin delegoinut kirjoittamisen toisaalle. Pelkää arvailua. Plus miinus nolla.

    • Malkako.omassa.silmässä

      Kannattaa nyppäistä se pois niin voi olla että ei tarvitse sen jälkeen olla nettisivulla aamuyöllä jakelemassa juuri samaa sontaa mistä muita syyttelee.

    • menenukkumaan

      saan paremman olon kun nukun yöni normaalisti suosittelen samaa teille muillekin, kelle mahdollisesti aiheutan tuskaa :) onhan se raskasta lukea yöt ja päivät läpeensä tätä sontaa täällä mutta omapahan on häpiäs!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      161
      7553
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      130
      5189
    3. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      43
      2680
    4. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      269
      2305
    5. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      81
      2218
    6. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      67
      2078
    7. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      567
      2065
    8. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      57
      1116
    9. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      291
      1077
    10. Laittaisin whatsuppissa viestin

      Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.
      Ikävä
      66
      1065
    Aihe