Antti Rinne aloittaa lakkoilulla Suomen alasajon, tarkoituksena on saada Suomi laskukiitoon jo tällä hallituskaudella. ensivuoden vaalien 1 mahdollinen hallituspuolue on demarit ja Antti Rinne tietää että silloin varmasti alkaa alasajo, hän haluaa sen alkavan aiemmin, jotta ei aina voi syyttää demareita.
Antti Rinne aloitti Suomen alasajon, "yleislakko"
asfalttikoneen.kuski.evp
7195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ja+tietysti+ensikesästä+Suomen+velanotto+alkaa+nousemaan+ja++inflaatio+nousee+5+%+ja+korot+2-3+%.+++Luottoluokituskin+saattaa+pudota+ja+se+on+hurjaa+kyytiä+velallisille,+eikä+se+hyödytä+pankissa+rahojaan+pitäviäkään.
Yleislakko ois iha nastaa. Tuis vähä äksöniä.
Tapelakko sinä haluat?
Sipilä sitä kaivaa kaivamalla, Näkee että,talousoppi on insinöörillä jäänyt lulsmatta,
Mistä nuo paperit on muuten hankittu,
Itänaapurista niitä on ainakin myynnissä.
Mistähän kavaltaja-Rinne on saanut paperinsa. Toimi vale-sahurina mutta se että on jostain löytänyt alemman tutkinnon (oikeustieteen kanditaatti) edellyttää jo perehtymistä itänaapurin tarjontaan. Luulisi että samalla vaivalla olisi voinut ostaa maisterin paperit. Toisaalta jos on muka oikeasti opiskkellut jotain niin ymmärsi omat rajansa ja jätti kesken.
Sipilä on myynyt valtion omaisuutta järjestelmällisesti , yhtiöittänyt kaikki mitä on uskaltanut ja ottanut lainaa lisää. Yllä kerrotun prosenttien verran.
Sipilä valitettavasti on saanu tämän maa taas toimimaan.