Antti Rinne aloitti Suomen alasajon, "yleislakko"

asfalttikoneen.kuski.evp

Antti Rinne aloittaa lakkoilulla Suomen alasajon, tarkoituksena on saada Suomi laskukiitoon jo tällä hallituskaudella. ensivuoden vaalien 1 mahdollinen hallituspuolue on demarit ja Antti Rinne tietää että silloin varmasti alkaa alasajo, hän haluaa sen alkavan aiemmin, jotta ei aina voi syyttää demareita.

7

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OnHyväOlla

      ja tietysti ensikesästä Suomen velanotto alkaa nousemaan ja inflaatio nousee 5 % ja korot 2-3 %. Luottoluokituskin saattaa pudota ja se on hurjaa kyytiä velallisille, eikä se hyödytä pankissa rahojaan pitäviäkään.

    • Työkasan.ääni

      Yleislakko ois iha nastaa. Tuis vähä äksöniä.

      • Pitäiskö-oppia-jotain

        Tapelakko sinä haluat?


    • Sitäsaamitätila

      Sipilä sitä kaivaa kaivamalla, Näkee että,talousoppi on insinöörillä jäänyt lulsmatta,

      Mistä nuo paperit on muuten hankittu,

      Itänaapurista niitä on ainakin myynnissä.

      • Touko-jyrä

        Mistähän kavaltaja-Rinne on saanut paperinsa. Toimi vale-sahurina mutta se että on jostain löytänyt alemman tutkinnon (oikeustieteen kanditaatti) edellyttää jo perehtymistä itänaapurin tarjontaan. Luulisi että samalla vaivalla olisi voinut ostaa maisterin paperit. Toisaalta jos on muka oikeasti opiskkellut jotain niin ymmärsi omat rajansa ja jätti kesken.


    • Uusioitautoi

      Sipilä on myynyt valtion omaisuutta järjestelmällisesti , yhtiöittänyt kaikki mitä on uskaltanut ja ottanut lainaa lisää. Yllä kerrotun prosenttien verran.

      • Häh

        Sipilä valitettavasti on saanu tämän maa taas toimimaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      139
      9309
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5344
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      27
      3699
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      47
      2553
    5. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      14
      2126
    6. 70
      1904
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      132
      1870
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      230
      1679
    9. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      139
      1434
    10. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      39
      1250
    Aihe