Jos Jeesusta mitataan tieteellisesti ihmisenä niin, Voimat loppuisivat.
Samankaltaisia ihmisiä, jotka liikkuvat korkeammissa dimensioissa, ei voi tutkia.
Kroatialainen Braco kuuluu sarjaan missä ihminen pysäyttää vain olemalla hiljaa.
Hänen arvellaan liikkuvan dimensioissa 6-7...tutkija prof. Alex Schneider kertoo:
klassisen fysiikan välineiden avulla emme voi ymmärtää tai kuvata tätä ilmiötä.
https://www.youtube.com/watch?v=xBCnh996hmI
Braco lempikirkossani Kölnissä ja muuallakin maailmassa herättää ihmetystä kansalaisissa.
Jeesus ihmisenä vs. tiede
8
325
Vastaukset
- AteistiVaan
Hyvin tehty video. Siinä näkyy hyvin millainen mystinen, onnellinen ja kokemuksellinen tunne ihmisiä uskonnoissa viehättää. Älyllisesti video tarjosi hyvin vähän, mutta massiivinen kirkkoarkitehtuuri ja musiikki puhuttelee. Messuissa näkyi itkeviä ihmisiä yhtä paljon kuin Frozen elokuvan viime hetkillä elokuvateatterissa. Ihmiset ovat tunteellisia hölmöjä, joita viehättää mystiset harhat ja järkevä ajattelu on usein toissijaista.
Olin jo ehtinyt unohtaa tämän huijarin olemassaolon. Hän ja hänen liikekumppaninsa ( joka muuten kuoli epäselvissä olosuhteissa ollessaan kahden Bracon kanssa) varmasti aikoinaan miettivät, mikä voisi olla helpoin tapa huijata ihmisiä. Sitten toinen keksi, otetaan pääsymaksua siitä että tuijotat lammasmaisesti ihmisiä!
- q.v
Jim Jones, Charles Manson.. onhan noita
Manson oli käyttänyt töllöttelyn lisäksi peräti nimeään (Man's Son) uskotellakseen opetuslapsilleen olevansa jotain suurta ja mahtavaa.
- AteistiVaan
Bracolla oli kattava nettikauppa ja pitää tilaisuuksia sisäänpääsymaksusta. Lailliset klausaalit vaikuttivat olevan kunnossa ja mukaan hyväksytään vain täysi-ikäisiä. Erikseen maininnat, ettei Bracon tuijotus korvaa asiaankuuluvia lääketieteellisiä hoitoja. Vaikuttaisi, että uskovien rahastaminen on ihan asiallisesti hoidettu. Selvä business mies. Pitäisköhän itsekin harkita alan vaihtoa...
- ennuetusmenimetsään
Onhan näitä huijareita ollut maailmansivu ja tulee olemaan niin kauan kuin herkkä uskoisia "asiakkaita" riittää. Täällä meidänkin maassa on jos minkänäköisiä huijareita jopa teeveessäkin mainostetaan näitä ennustajia,jotka korteista ja käsiä ilmassa hieromalla ennustaa tulevaa! Voi voi , etten paremmin sanoisi!
- Snakeoilsalesman
Teltoissakin kaadetaan porukkaa kuin heinää vaan, ja rammat saavat luunsa kuntoon, ja hyppelevät kuin "hyppeli -hiiri hyökki-pyökki metsässä" ? Todellisuus palautuu näille raukoille, kun taas joutuvat istumaan rullatuolissaan esityksen jälkeen. Kun Jeesus paransi tuntemattoman henkilön, niin se henkilö pysyi terveenä kuolemaansa asti. Kuitenkaan "kuolemaa ei Jeesus pyyhkinyt pois ihmisistä siihen aikaan", muussa kuin ehkä parissa tapauksessa. Tutki ne tapaukset itse kirjastasi ?
- KTuomari
Uskonnon varjolla voi tehdä suurimpia rikoksia, koska se perustuu yksilön omiin kuvitelmiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t846855- 353661
- 443218
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402452Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin282241- 2032162
- 1202153
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292069- 402052
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241758