Vai on se jo merssumiehelläki pitäny mennä leippäjonnoon, oliko se pikkunen harmajapäinen ukonkäppänä?
Mersumies kansanjonossa
11
592
Vastaukset
- Kovarassi
No pakkohanse mennä ku merssulla ajjaa..
- ravakossi
Mersulla ajan minähii, van ei taskussa kahvekupillisen hintaakaan.
- uuppeli
Älä sure, ei minullakaan aina kahviin riitä, puhumattakaan lehtien tilaukseen.
- millanenmersu
Ihanko on uuden karhea mersu?
- tutkikeepoijat
Taidat olla ihan pöhkö? Syövät kai ne tietysti mersumiehetkin! Turhaan napsutat suutasi niinkuin kala kuivallamaalla. Niin ja tietenkin kateuksissasi ja erektion ja naisen puutteessasi!
- LATA-AKKA
Oil se mullakkin merseetes aikonnaan, vuon piti sikäli kohta myyvä ja hävittöö, kun eepä ollunna vara korjuuttoo sitä jatkuvannaan. Aena kön lähin töestä pihhaan, niin oil ja hääty lykköömällä vuan laettoo käömään.
Latakan kuule laeton aotoloksi sittenniin, vuan ompa kova raota ollunna ja nyttemmin on jiäny kuule rahhoohi meleki paljonniin siästöön, jotta näin... Eikä oo akatkaa hättyytellynnä ja rahaloisten perrään pyristellynnä..eepä haettoo!! - herneetönnenä
Mitä tuosta.Nykyään ukko kuin ukko ajaa mersulla.Amispojatkin ajavat mersulla.Ei siinä ole mitään ihmettelemistä.
- ooppeli
Ajaahan ne amispojatkin, vaan lieneekö kahvikupillisen hintaakaan taskussa, kuten ei ole tällä harmajapäisellä ukonkäppänällä jolla Kalevakin on mualimalla.
- herneetönnenä
ooppeli kirjoitti:
Ajaahan ne amispojatkin, vaan lieneekö kahvikupillisen hintaakaan taskussa, kuten ei ole tällä harmajapäisellä ukonkäppänällä jolla Kalevakin on mualimalla.
Ihan totta.Siitäkin voi päätellä että ei ne mersumiehet yleensä rahamiehiä ole.Tarvitsevat leipää siinä kuin ooppelilla ajajatkin.
- Kauhiakituttaja
Kalajoella autotonkin kulkee jonossa.
- sossunpiikkiin
Helsingissä mannet hakee taksilla evästä leipäjonosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1526522- 322342
- 1872109
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101363Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.931303- 731077
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241047Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,271006Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44951Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke11884