SUVAKKIRIKOLLISET LIITTOUTUNEET MURHAAJAMAMUJEN

Voihyväjumala

9

266

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin.on

      Uskovaiset ovat hulluja tuossa suvaitsevaisuudessan.

    • Yyäk

      Seppo Lehto poistettiin jostain tampereen yliopiston vaaleista ehdokkaana vaikkei tehnyt mitään rikollista. Mitenkä murhamiestä sitten ei voi poistaa????????????????

    • maksa.kirkkoveroa

      mitäs outoa tuossa, kirkollahan on velvollisuus piilottaa näitä paperittomia turvapaikanhakijoitakin jos he tulevat vain apua pyytämään, kirkolla on paljon turva asuntoja ja jääkaappi täynnä koko ajan jne.

    • nulkunpissija

      Myös isoilla kirjmaimilla huudettu on aivan peelohommaa, huono avaus jo moka jo otsikossa, asiallisemmilla foorumeilla nuo isoilla kirjaimilla huudetut avaukset ja kirjoitukset siivoillaan pois palstoilta melko nopeasti, alottelijoiden virheitähän ne usein ovat, mutta kyseinen isoilla kirjaimilla huutaminen on kyllä ollut nettietiketissä kiellettyä jo 1990-luvulta lähtien. Eli voi sanoa, että hitaasti etenee tieto nettiaikanakin.

    • SelväTapaus

      Kirkko on niin sairas organisaatio,että se pitäisi kiireesti erottaa valtiosta,ja verotusoikeus olisi lakkautettava.
      Lain yläpuolelle asettuneet "sielunpaimenet"ovat tosi irvokas ihmisryhmä.Ja monien kirkkojen
      pastorit ja piispat ovat vuosia raiskanneet lapsia.Hyi helvetti miten sairas yhteisö nämä uskonveljet ovatkaan.

    • Tennis_Palsternakka

      Tuliko yllätyksenä muka? Suvakeille raiskaukset, murhat, väkivalta ja ryöstöt on ihan ok. Siis kunhan tekijällä on suojaväri. Ja kyllä nuo anarkot muutenkin kannattavat kaikenlaista rasismia ja rikollisuutta.

    • JAHYIHITTO

      Tuon vihreän vänkyilyä Veitolan haastattelussa, koitti vängätä aivan selvää petosta oikeaksi, elikkä mustaa valkoiseksi !

      • sukkivakit

        Suvakkien tärkein (ja ainoa) ase on valehtelu, luulisi jo kaikkien tietävän sen.


    • Lainaus Teljän seurakunnan tiedotteesta:
      "Kirkon vaalisäännösten mukaan epäillyn seurakuntavaaliehdokkuutta ei voida perua. Vaalilautakunta voi kuitenkin todeta ehdokkaan vaalikelvottomaksi. Tällöin kyseisen henkilön vaalitulos mitätöityy ja annetut äänet menevät listan hyväksi."
      https://www.kirkkoporissa.fi/uutiset/-/news/41239762/

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      1997
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      850
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      756
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      43
      682
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      651
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      614
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      606
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      564
    9. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      546
    10. 48
      531
    Aihe