MIES/NAINE

Onko miehissä joku valuvika: tarvitsevat aina ison lössin taakseen? Eivät uskalla? kohdata naista yksinään. Täälläkin uhotaan että me porukalla jne. Se ei kuulu inhimillisyyteen, että joukkovallalla uhitellaan. Mies kai pelkää naista kuollakseen, niin taisi eräs madventure-toimittaja tässä hiljakkoin todeta. Miksi pelkäätte naisia, miehet?
6166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tuolla Amerikassakin oli z-vuotias nainen ammuskellut ihmisiä.

Äänestä

Juu ja tappaa rakkauden takuuvarmasti jos jotain tunteita joskus oli tommonen uhittelu

Äänestä

Yleisestä näkökulmasta lähden naisena tästä:
Jos mies pelkäät minua jostain syystä, niin tässä tapauksessa kaikki / aivan kaikki jää yksin sinun mielikuvitukseesi ainiaaksi. Jos olet kiinnostunut minusta jossain mielessä, niin osoitat kiinnostuksesi rehdisti ja puhtain aikein / paperein. Tilanteeni on toisenlainen, kuin miten sen ehkä tulkitset yksinäsi / miesporukassa. En ole mielimässä suhteeseen missään mielessä, en sinun en kenenkään toisenkaan kanssa. "Jos olen ottanut sinuun yhteyttä" tai katsonut silmiisi harmaisiin tai sinisiin pidempään.
Se ei tarkoita sitä, että olisin kiinnostunut sinusta vakavammin tai haluaisin kanssasi jotain.
Mutta jos olen ottanut yhteyttä sinuun, asiaa minulla voisi olla sinulle.
Lopuksi selvennän: Et tarvitse tukijoukoksi miesporukkaa, jos haluat jutella kanssani / tutustua minuun. Sillä en koskaan ja missään olosuhteissa tulisi hyväksymään, sellaista miestä joka on arkajalka ihmissuhteissa ja epävarma naisen kanssa.
Et voi liioin päätellä paljon mitään, omien tuntemuksiesi pohjalta.
Avo /avioliitto on pyhä ja sitä sinä kunnioitat, niin pitkään kunnes se on elämää sinun.
Mikään kemia ja yhteenkuuluvuuden tunne mielessä / päässäsi ei auta tippaakaan minua ja sinua.
Koska mitään meillä ei ole eikä mitään meitä ole olemassakaan:

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eisevaantoimi kirjoitti:

Onko miehissä joku valuvika: tarvitsevat aina ison lössin taakseen? Eivät uskalla? kohdata naista yksinään. Täälläkin uhotaan että me porukalla jne. Se ei kuulu inhimillisyyteen, että joukkovallalla uhitellaan. Mies kai pelkää naista kuollakseen, niin taisi eräs madventure-toimittaja tässä hiljakkoin todeta. Miksi pelkäätte naisia, miehet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu