mtien liittymän avaamisessa voi milloinkaan mennä

35r21r

2vk???? onko normaalia?

1

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heh. Mulla meni Elisalla Oulussa kesäkuussa 2010, 3-4 viikkoa netin avaamisessa, kun muutin sinne kesäkuun 1. päivä ja menin seuraavana päivänä eka DNA:lle, mutta en saanut mh-merkinnän takia liittymää, vaikka olisin voinut antaa 200€ pantiksi vuodeksi. Mutta se ei sitten käynyt heille. Elisalla sitten sai netin kuka tahansa ja se että minulla on mh-merkintä ei ollut todellakaan syy siihen, että miksi liittymän avaamisessa kesti niin kauan. Sama protokola oli kaikille asiakkaille. Sen olisi toki saanut vuorokauden sisällä auki JOS ja korostan sanaa JOS olisi maksanut 500 euroa, vai oliko se jopa 600 euroa. Kaikkea ei voi muistaa vuosien vieriessä, mutta sen muistan, että 3-4 viikkoa oli ihan normi.

      Mut on tuo naurattavaa, et niit saa venailla. Kokkolassa 2014 Sonera tai DNA odotutti kanssa 2 viikkoa ennen kytkentää. Silloin luottotietoni olivat jo kunnossa, joten sain joka firmasta netin.

      Eli on täysin normaalia. ADSL-aikakautena 2000-luvun alussa sai yleensä päivässä tai parissa asentajan asentamaan netin.

      Mikä huvittavinta ennen he joutuiat menemään ihmisten asuntoihin, jonka luulisi vievän enemmän aikaa kun painaa netin hommaajan asuntoon netti kytkimestä OFF-asennosta ON-asuntoon.

      Kaikki on kyllä huonontunut Suomessa euron tultua valuutaksi. Kaikki maksaa, kaikkea joudut odottamaan, kaikki on paskalaatuista jne. Ainoa mistä pidän on se että itseä myymällä sentään tienaa rahaa tarvittaessa tuhansia euroja kuukaudessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      78
      10877
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      139
      10245
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      25
      7991
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6434
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      44
      5361
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      71
      4961
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      139
      4269
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      19
      4173
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      42
      3917
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      131
      3534
    Aihe